gap başlık

logo

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal AK Parti Batman İl Kongresinde konuştu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal AK Parti Batman İl Kongresinde konuştu

‘Bu ülke hukuk devletidir’

AK Parti Batman 7. Olağan İl Kongresi gerçekleştirildi. 19 Mayıs Kapalı Spor Salonunda düzenlenen programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal katıldı.

Kongreye Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’da telekonferansla bağlanarak partililere hitap etti. Saygı duruşu ve istiklal marşı ve divan kurulunun seçilmesinin ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal bir konuşma yaptı.Tek listeyle gidilen kongrede mevcut il başkanı A. Akif Gür güven tazeleyerek yeniden il başkanı seçildi.AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, kongrede yaptığı konuşmada söz de karar da milletin dediklerini, kim olduklarını hatırlatan en temel cümle olduğunu söyledi.

‘SÖZ DE KARAR DA MİLLETİN’

Ünal konuşmasının devamında “Adnan Menderes’ten bugüne hepimiz aynı şeyi söyledik. Söz de karar da milletindir dedik. İşte kim olduğumuzu hazırlatan en temel cümle budur. Söz de karar da milletinse eğer devleti birileri, bir avuç topluluk, elit bir zümre devleti millet adına yönetemeyeceği için biz söz de karar da milletin dedik. Eğer bu millete birazcık saygıları olsa bu millette her iki kişiden birinin teveccühünü, sevgisini kazanmış Recep Tayyip Erdoğan’a saygı duyarlar. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir, bu mektupla ilgili gereğini yapar. Ama sen bu kadar bu ülkenin cumhurbaşkanına her türlü hakareti, her türlü tehdidi, her türlü öldürme riskini mubah göreceksin, kabul edeceksin, tek kelime etmeyeceksin fakat seninle ilgili bir saldırı olduğunda neden beni savunmuyorsunuz diyeceksin. Bu ülke hukuk devletidir. Seninle ilgili de gereği yapılır.”

GÜR ‘HALKIN PARTİSİYİZ’

AK Parti Batman İl Başkanı Akif Gür ise  AK Parti’nin halkın partisi olduğunu belirterek “AK Parti halkın partisidir, kapımız herkese açıktır, önemli olan unvanlar, koltuklar değildir, önemli olan samimi bir şekilde ülkemize, şehrimize ve milletimize hizmet etmektir. Bizimle beraber hizmet etmek için yönetimde yer almaya veya herhangi bir unvana sahip olmaya gerek yoktur, herkesle istişareye önem veriyor, herkesin düşüncesini kıymetli buluyoruz.”

 

 

 

Share
219 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ