logo

Şahin; “Spor Aracılığıyla Batman’ı Dünya’ya Tanıtıyoruz…”

Şahin;  “Spor Aracılığıyla Batman’ı Dünya’ya Tanıtıyoruz…”

Belediye Başkan Yardımcısı H. Murat Şahin;  “Spor Aracılığıyla Batman’ı Dünya’ya Tanıtıyoruz…”

Batman Belediye Başkan Yardımcısı H. Murat Şahin, gazetemize son derece önemli ve çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Mansur Obut’la Belediye spor kompleksinde görüşen başkan yardımcısı Şahin,  özellikle spor alanında yapılan faaliyetler hakkında bilgiler verdi.

Batmanı özellikle sportif ve sanatsal etkinliklerle imajına olumlu yönde katkı sağlamaya çalıştıklarını belirten H. Murat Şahin, bunda da önemli ölçüde başarılı olduklarını ve ciddi mesafeler kaydettiklerini söyledi.

“Sinan Sadak, Sadece Batmanın Değil, Türkiye’nin Gururu Oldu…”

Güreşte Batman belediyesi formasıyla Türkiye’yi temsil eden ve Rusya’da yapılan dünya şampiyonasında 61 kiloda dünya şampiyonu olan Sinan Sadak’ın başarısının gelecek çocuklar için büyük bir rol model olacağını söyleyen H. Murat Şahin; “ Bakın bu çocuğumuz Batman üniversitesinde 3. Sınıfı okuyor, Batmanlı ve Batmandan bir dünya şampiyonu çıkarmanın onurunu hepimize yaşattı.  Hepimiz gördük ki, imkan ve destek verilmesi halinde, müthiş yetenekli ve cevher dolu çocuklarımız ve gençlerimiz var. Bizde belediye olarak bu imkan ve olanakları sağlamak, çok daha fazla Sinan’lar yetiştirmek için çalışıyoruz.” Dedi.

“Her Branşta, Hedefimiz Başarılı Ve Şampiyon Olmak ”

Batman Belediyespor olarak katıldığı liglerde her zaman şampiyonluğu yada en başarılı sıralarda yer almaları için çaba sarf ettiklerini belirten Şahin; “ Süper ligde oynayacak olan hentbol takımızdan çok ümitliyiz. Bu ligde, en az ilk üçe girerek Batmanı Avrupa’da temsil edebilmeyi hedefliyoruz. Ayrıca yine hentbolda, Türkiye kupasında da final oynamak en büyük hedeflerimizden biri ve bunu da yaptığımız transferlerle başaracağımıza inanıyorum.

Futbolda, bu sene BAL liginde oynayacak olan Belediyesporun hedefi şampiyonluktur ve bunu başarmak içinde Metin Şimşek hocaya her türlü imkan ve olanağı sağladık. İnşallah futbolda hedefimize ulaşacağız. Yine bayan futbolun da da 3. Ligde olan takımımızı, 2. Lige çıkarmak için mücadele edeceğiz. Masa tenisinde bayanlarda süper ligde oynuyoruz ve bizim kulübü temsil eden 3 kızımız, milli takımda da oynuyor. Bütün bunları yaparken Belediye başkan vekilimiz Sayın Ertuğ Şevket Aksoy’un da çok büyük desteğini alıyoruz. Gerçekten kendisi sadece spor alanında değil, birçok alanda önemli hizmetlere imza atmış birisidir. Tüm Batmanlı hemşerilerimizin böylesine önemli bir değere sahip çıkması ve destek vermesi  gerektiğine bütün kalbimle inanıyorum. Bizlerde iyi niyetle Batmana güzel hizmetler yapmaya ve başarılara imza atmak için uğraş veriyoruz.”

“Yaz Kurslarına Kayıtlı Olan 7.600 Öğrencimiz Var…”

Batman Belediyespor olarak, şuan 19 branşta yaklaşık 7.600 öğrenciye spor eğitimi verildiğini açıklayan belediye başkan yardımcısı H. Murat Şahin; “ öncelikli amacımız Batmanlı çocuklarımıza imkanlar yaratıp, onları spora teşvik etmektir. Şuan yaz kurslarında 7.600 dolayında öğrencimize 19 branşta hizmet veriyoruz. Çocuklarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza ve engelli kardeşlerimize spor etkinlikleri, eğitimi ve kurslar veriyoruz.  Batman spor kompleksini her gün halkımızın emrine ve ücretsiz olarak veriyoruz. Gerçekten de halkımıza bu alanda verdiğimiz hizmetten aldığımız olumlu yöndeki geri dönüşler, bizleri çok mutlu ediyor.”

“Her Hafta 50 Çocuğumuzu Gaziantep’e Yolluyoruz…”

Gaziantep Büyük Şehir belediyesinin desteğiyle, her hafta 9-14 yaş gruplarında ki çocukları bir hafta süreyle kampa yolladıklarını açıklayan Batman belediye başkan yardımcısı H. Murat Şahin; “ yaptığımız girişimler sonucunda Gaziantep büyük şehir belediyesinin sponsorluğunda her hafta 9-14 yaş grubundaki çocuklarımızı G. Antep’e gönderiyoruz. Burada 1 hafta süren doğa kampında çocuklarımızın eğlenmelerini, gezmelerini ve ufuklarını açacak etkinliklere katılmalarını sağlıyoruz. Burada, çocuklarımıza bu imkânları sağlayan Gaziantep büyük şehir belediyesi yetkililerine, Batman kamuoyu adına şükranlarımızı ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

“Hentbolda Harcadığımız Bütçenin, Geri Dönüşümü Var…”

Batman Beledisyespor hentbol takımı için harcanan bütçe için de açıklamada bulunan H. Murat Şahin; “ Bakın süper ligde oynayan bir takımımız var. Bu takımımızın tüm transferler ve diğer tüm giderlerin sezonluk maliyeti, yaklaşık 1,5 milyon lira seviyesindedir. Ancak,  bu harcadığımız paranın karşılığında federasyondan, spor toto teşkilatından, iddiadan ve sponsorlarımızdan elde ettiğimiz gelirlerle bu harcadığımız rakama yakın bir gelirde elde ediyoruz. Hiç kimsenin özellikle sporda elde ettiğimiz onlarca başarımızı gölgelemesine hakkı yoktur, buna da biz de fırsat vermeyeceğiz.”

“14 Mahalleye Semt Sahası”

Batmanın farklı bölgelerinde ve toplamda 14 mahallede semt sahalarını faaliyete koyduklarını belirten başkan yardımcısı Murat Şahin; “ Özellikle kenar mahallelerimize öncelik vererek 14 adet semt sahası yaptık. Burada yaşayan çocuklarımız, gençlerimiz ve kadınlarımız bu semt sahalarını kullanarak, spor yapıyorlar. Bu semt spor sahalarımızın sayılarını arttırmak için bazı projelerimiz var. İnşallah önümüzdeki süreçte bunları hayata geçireceğiz.”

“Aydınkonak Semt Sahasına Modern Tesisler…”

Aydınkonak’ta bulunan semt sahasını gençlik spor il müdürlüğünden devir aldıklarını açıklayan başkan yardımcısı Murat Şahin; “ Burada özellikle yetenekli ve gelecek vaad eden çocuk ve gençlerimizin, konaklamalarından eğitimlerine varıncaya kadar her olanağı sunacağımız modern tesisler yapacağız. 68 kişilik kapasiteli ve 34 odalı bir konaklama ve kamp tesisimiz olacak. Bu tesisin hemen yanında 2 futbol sahası ve 1 adet kapalı spor salonu yapacağız. Bakın aralarında  GS, FB, BJK, Göztepe, Eskişehir ve Konya’nın da bulunduğu U 12 liginde mücadele eden çocuklarımız şampiyon oldu ve 3 çocuğumuza, bazı kulüplerden çok ciddi teklifler geldi. Bizde bu değerlerimize her türlü imkanı  sağlayarak, inşallah gelecekte çok daha iyi rakamlara vererek, hem çocuklarımıza, hem de  kulübümüze çok ciddi gelirler elde edeceğiz.” Batman belediyesi olarak 10 araçla, sporcuların ulaşımlarına da katkı sağladıklarını sözlerine ekleyen başkan yardımcısı H. Murat Şahin, tek amaçlarının iyi niyetle Batmana ve Batmanlılara hizmet etmeye  devam etmek olduğunu söyledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ