gap başlık

logo

ZEHİR TACİRLERİNE KARŞI ELELE VERMELİYİZ…


Mustafa Toprak
hayatsende@hotmail.com

Tuzaklarına yeni gençleri düşürmek için sürekli çalışan ve özellikle okul çevrelerini ve metruk binaları mesken edinen zehir tacirlerine müdahale etmek için gece gündüz demeden çalışan emniyet birimleri başarılı çalışmalara imza atıyor.

Okullarımızın etrafında, metruk binalarda ve varoşlarda dolaşarak gençlerimizi ve çocuklarımızı çaresizlikle karşı karşıya bırakmaya çalışan zehir tacirlerine karşı mücadele eden emniyet birimlerine, toplumun tüm dinamiklerinin daha fazla destek olması gerekiyor.

Gençlerimizin ölümün pençesine düşmemesi, ailelerin daha fazla dram yaşamaması, toplumun ahlaki dejenerasyona maruz kalmaması için her bir vatandaşın daha faza duyarlı ve daha fazla dikkatli olması gerekiyor.

Valiliğimiz, madde bağımlılığıyla mücadelede önemli bir süreç yönetmektedir; sorumlu aileler olarak bizlere düşen görev, valiliğin yönettiği bu mücadeleye el uzatarak gençlerimizin ve toplumun geleceği için bu sürece olumlu katkılar sunmaktır.

Toplumun her kesimi, önlem alınamaması ve emniyet birimleriyle iş birliği yapılmaması durumunda kendi yavrularının da bir gün ölüm pençesine düşebilme ihtimalini gözden uzak tutmamalıdır.

Unutmayalım ki, zehir tacirlerine karşı ilgili kurumlarla el ele vererek çalışmak ve madde bağlılığına karşı mücadele etmek hem insani ve hem de ahlaki sorumluluğun bir gereğidir.

YUNUS POLİSLER GÖZ KAMAŞTIRIYOR…

Batman Emniyet Müdürlüğüne bağlı Motosikletli Yunus Polis Ekipleri, şehrin çeşitli yerlerinde yaptıkları uygulama ve denetimlerle halkın huzur ve sükûn içinde yaşaması için büyük efor sarf ediyor.

Yaşanan olaylara kısa zamanda ulaşarak suçluların yakalanmasına destek olan Yunus Ekipleri, şehrin güvenliğini sağlamak, suç işlenmesini engellemek, genel ahlakın korunmasını sağlamak ve suçlularla mücadele etmek için birçok cadde ve sokakta huzurun ve güvenin sembolü haline geldi.

Yaklaşık 10 adet motosikletle Batman’a hizmet etmeye gayret eden Motosikletli Yunus Polis Timleri, bir taraftan şehrin asayişini korurken diğer taraftan vatandaşlarla sıcak ilişkiler kurarak, sempatik davranışları ve güler yüzleriyle halkın güvenini kazanıyor.

Açık denizlerde sempatikliği, insana yakınlığı ve denizin en hızlı canlısı olarak bilinen Yunus Balıklarından ismini alan Yunus Polis Timleri, olaylara müdahalede çok hızlı şekilde organize olmaları ve en iyi refleksi verebilmeleri, olay yerinde en hızlı şekilde çoğalma kabiliyetine sahip bulunmaları sebebiyle çok iyi sonuçlar elde ediyorlar.

Yunus Timlerinin kıyafetlerindeki kırmızı renk sevgi ve şefkati, siyah ise devletin gücünü ve otoritesini simgeliyor.

Emniyet teşkilatının gülen yüzleri Yunus polisleri tarafından halkın yoğun olarak bulunduğu park, bahçe ve oyun alanlarında yürütülen çalışmalar hem suç işlemede caydırıcı ve başarılı oluyor hem de samimi davranışlarıyla vatandaşın ilgi, sevgi, şefkat ve güven merkezi oluyor.

Sokakta, caddede veya şehrin herhangi bir yerinde göz kamaştıran Yunus Polis Timlerine denk geldiğinizde, gönül rahatlığıyla iletişime geçebilir, devletin şefkat yüzünü onlarda bulabilirsiniz.

Kalın sağlıcakla…

Share
1033 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Seçim Var mı? Yok mu?

  25 Ekim 2020 Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yaşam, Yazar Makaleleri, Yerel Haber

    Son günlerde siyasette ciddi bir hareketlilik olduğunu görüyor ve yaşıyoruz… İktidar, daha doğrusu cumhur ittifakına bağlı 2 parti, seçimlerin zamanında yani 24 Haziran 2023 tarihinde yapılacağını her defasında açıklarken, diğer muhalif partiler ise tam aksini iddia ederek ve birazda ısrar ederek erken bir genel seçimin yapılmasının kaçınılmaz olduğunun altını çiziyorlar. Tabi siyasette neyin ne olacağını kestirmek pek mümkün olmuyor. ‘Asla olmaz’ denilen bir şey bir bakmışsınız ‘olmuş’, ‘kesin’ olarak gördüğünüz bir şey ise bir...
 • SESSİZLİK…

  21 Ekim 2020 Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yaşam, Yazar Makaleleri

  Ses ne zaman sessizliğe dönüşür hiç düşündünüz mü? Konuşmak istersiniz ama insanların sizi duymamak için sağırlaştığını görürsünüz. Konuşmak istersiniz ama siyaseten çözüm makamında olanların sizden kaçtığına şahitlik edersiniz. Konuşmak istersiniz ama ilgisizlik, sevgisizlik ve boş vermişlik gibi kavramların yüzünüze çarptığını bilirsiniz. Konuşmak istersiniz ama konuşmanın anlamını yitirdiğini hissedersiniz. Ve fark edersiniz ki bunu hisseden sessizlik, sesi anlamsızlaştırmış ve kendine asil bir rol biçmiştir. İşte böyle bir...
 • Kaçakçılık operasyonu 64 gözaltı

  18 Ekim 2020 Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yaşam, Yazar Makaleleri

  Batman Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, bir ayda yaptığı operasyonlarda çok sayıda kaçak ürün ele geçirdi. Operasyonlarda gözaltına alınan 64 şahıs hakkında ise adli işlem başlatıldı. 1 AYLIK ÇALIŞMA AÇIKLANDI Emniyet ekipleri, son bir ay içerisinde durumundan şüphelenilerek durdurulan araçlarda ve araştırmalar neticesinde elde edilen adreslerde yapılan aramalarda;  7 bin 470 paket sigara, 830 adet cep telefonu, 388 kilo nargile tütünü, 690 paket puro, 13 adet araç lastiği, 113 bin ...
 • Küçük Sanayi Sitesi’ne 300 işyeri yapılacak

  18 Ekim 2020 Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yaşam, Yazar Makaleleri

  Vali Hulusi Şahin, Batman Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi tarafından yaklaşık 300 işyerinin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. Batman Gültepe Mahallesi Kozluk yolu üzerindeki küçük sanayi sitesinin bitişiğinde temelleri atılmaya başlanan işyerlerinin bulunduğu alanda incelemelerde bulunan Vali Şahin, site yönetiminden yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Site yönetimini girişimlerinden dolayı tebrik eden Vali Şahin, Batman’da aşı ve ekmeği büyütme gayreti gösteren herkesi desteklemeye çalıştıklarını belirterek, sanayi sitesin...