gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

YENİ ZELANDA’DAKİ KATLİAM LANETLENDİ

Yeni Zelanda’da iki camide Müslümanlara yönelik gerçekleştirilen katliam, Batman Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu tarafından lanetlenerek protesto edildi.

Batman Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu, Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde iki camide gerçekleştirilen ve 49 kişinin hayatını kaybettiği 20’si ağır 48 kişinin yaralandığı katliama tepki göstermek amacıyla Cuma namazının ardından Su Parkı önünde kitlesel basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasından önce kentteki camilerde Cuma namazının ardından Yeni Zelanda’daki camilerde hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Ardından yapılan basın açıklamasını platform adına okuyan Ramazan Çelikal, Yeni Zelanda’da Müslümanlara yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını söyledi.

Çelikal, “Bu mübarek günde Yeni Zelanda’daki Müslüman kardeşlerimizden çok acı bir haber geldi! Christchurch kentinin En-Nur Camii’ndeki Müslümanlara silahlı saldırganlarca ateş açıldı. Saldırı esnasında cuma namazı için 200 kişi bulunan camilerde 49 kardeşimiz şehit ve çoğunun ağır olduğu 48 kardeşimiz yaralanmıştır. Camiye saldırıyı Facebook’ta canlı yayınlayan alçak saldırganın, görüntülerde camiye girerek cemaati taradığı, bu esnada müzik dinlediği ve 5 silah kullandığı, silahın şarjörünü birçok kez değiştirdiği görülüyor. Alçak terörist, bir de Müslümanları hedef alan 87 sayfalık manifesto yayınladı. Manifestoda Türkiye’den Avrupa’ya giden Müslümanların Avrupa’dan tamamen söküleceği ve İstanbul’daki bütün camilerin yıkılarak, Ayasofya’nın kiliseye çevrileceği ifade edildi.” dedi.

Yeni Zelanda’daki katliamı lanetlendi1

Share
249 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ