gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

29 Aralık 2018

YENİ YIL


Burhan İsen
burhanisen@hotmail.com

Yeni bir yılın başlangıcı sadece takvim dönüşümü değil; bireylerin, toplumların ve devletlerin kendilerini muhasebeye tabi tutması gereken önemli bir vesile olmalıdır.

2018 yılı dünya için olumlu sayılabilecek, geleceğe umutla bakılmasını kolaylaştıracak bir yıl olmadı maalesef.

Dünyanın birçok yerinde savaşlar, afetler ve insanlık adına utanç verici manzaraların yaşandığı bir yılı daha geride bıraktık.

Acı, yoksulluk, kan ve gözyaşı toplumların kaderi olmamalı.

Milletlerin insanca yaşamaya dönük, haklı ve vazgeçilmez talepleri kadar doğal bir şey olamaz.

Bu talepler, ülkeleri yöneten iktidarların ve bütün siyasi partilerin en temel uğraş alanı ve başat amaçları olmalıdır.

Bu amaçlar;

Halkın ekmeğini aşını artırmak, huzurlu, mutlu, barış içinde, iyi yaşanabilir ülke koşullarını sağlamak; ülkeyi dünyanın ve kendi coğrafyasının itibarlı bir ülkesi yapmaktır.

Toplumun bu taleplerini amaç edinen siyasetçi/yöneticiler her zaman iyi anılmış, isimlerini tarihe altın harfler ile yazdırmışlardır.

Ülkemizde;

İnsanlarımız yeni bir yılda daha onurlu, kaliteli, müreffeh ve mutlu bir yaşam umut ediyor/ istiyor.

Her ne kadar bazı sıkıntılarımız olsa da Türkiye toplumunun geleceğe umutla bakmasını sağlayan pek çok neden vardır.

İyi yönetim anlayışıyla birlikte en büyük sermaye milletimizin sağduyusu, birlik- beraberlik ruhu ve kardeşliğe olan tartışılmaz inancıdır.

Şuana kadar olduğu gibi, 2019 ve sonrasında da bu toplum kimsenin himayesine muhtaç olmadan, kendi geleceğini kendisinin korumaya devam edeceğine inanıyorum.

Yeni yılın milletimize, ülkemize, dünyamıza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.

Allah’a emanet olun.

Burhan İSEN

Share
1225 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İFTAR SOFRALARI SABOTE EDİLİYOR…  

  20 Mayıs 2019 Yazar Makaleleri

  Gök sofralarının kurulduğuna inandığımız mübarek bir ramazan ayını hep birlikte bereketiyle, heyecanıyla ve muhabbetiyle yaşamaya devam ediyoruz. Yaşadığımız coğrafyalardan bağımsız olarak ümmet bilinciyle hareket eden biz Müslümanlar birbirimize dua ederek, duygularımızı hissettirerek, aynı düşünce ve aynı amaçla ibadet ederek bu mübarek ayı barındırdığı atmosferle yaşamaya gayret ediyoruz. Merhametin, şefkatin ve duaların zirve yaptığı bu kutsal ayda gazeteler ve sosyal medya üzerinden servis edilen şımarık iftar sofraları, ramazan ayın...
 • HER ŞEY GÜZEL OLACAK, DAHA İYİ OLACAK…

  19 Mayıs 2019 Yazar Makaleleri

  İstanbul büyükşehir belediye başkanlığının yenilenmesi kararının ardından, CHP’nin başlattığı ‘Herşey güzel olacak’ sloganına, Ak Partide; ‘Herşey daha iyi olacak’ karşılığını verdi. Aslında her iki sloganda bence son derece güzel ve anlamlı ama benim bu sloganların gerçekleşmesi için kaygılarım var ve buna inanmak istiyorum. Kim istemez ki her şeyin güzel olmasını, hatta daha iyi olmasını… Bunu sadece İstanbul için değil, ülkemizin her yeri için yapmak lazım ama sözde değil, realitede uygulamak lazım diye düşünüyorum. Mesela; bu sl...
 • BU NE BİÇİM FUTBOL KARDEŞİM

  16 Mayıs 2019 Tüm Manşetler, Yaşam, Yazar Makaleleri, Yerel Haber

  FUTBOLUMUZUN KOVBOYLARI Rizespor - Galatasaray maçından sonra Rizespor kulübü başkanı Hasan Kartal bir TV programında canlı yayına katılıp Erman Toroğlu’na “Tabancam olsa hakemi vururdum” diyor. düşünebiliyor musunuz? Yüzbinleri temsil eden bir kulübün başkanı, vatanı kurtarmak için değil; amacı barışı, kardeşliği, dayanışmayı yaymak ve sağlıklı nesiller yetiştirmek olan bir spor müsabakasını kazanamadığı için “silahımı çekerdim” şeklinde talihsiz cümleler kuruyor. Oyuncularınızı ve camianızı bir maçı kazanmaya yönelik “her ne pahasına ol...
 • CENTİLMENLİK GÜZELDİR, HADİ BİZE İKİ ÇAY SÖYLE

  09 Mayıs 2019 Tüm Manşetler, Yaşam, Yazar Makaleleri, Yerel Haber

  FUTBOL VE KABADAYILIK Daha önce de birçok olumsuz davranış sergileyen Fenerbahçe oyuncusu Volkan Demirel kaleci midir ? Yoksa badigart mıdır ? Hatırlayacağınız üzere Fenerbahçe'nin sahasında son dakika attığı golle berabere kaldığı Trabzonspor maçının ardından Volkan Demirel, Trabzonsporlu kondisyoner Gökhan Kandemir için "Özür dilesin. Yoksa otobüsten aldırır ben özür diletirim" beyanatında bulunmuştu. Volkan Demirel; Özünde iyi bir insan da olabilir fakat aldığı insani ve mesleki altyapı eğitiminin çok yetersiz olduğunu görebilmektey...