gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

29 Aralık 2018

YENİ YIL


Burhan İsen
burhanisen@hotmail.com

Yeni bir yılın başlangıcı sadece takvim dönüşümü değil; bireylerin, toplumların ve devletlerin kendilerini muhasebeye tabi tutması gereken önemli bir vesile olmalıdır.

2018 yılı dünya için olumlu sayılabilecek, geleceğe umutla bakılmasını kolaylaştıracak bir yıl olmadı maalesef.

Dünyanın birçok yerinde savaşlar, afetler ve insanlık adına utanç verici manzaraların yaşandığı bir yılı daha geride bıraktık.

Acı, yoksulluk, kan ve gözyaşı toplumların kaderi olmamalı.

Milletlerin insanca yaşamaya dönük, haklı ve vazgeçilmez talepleri kadar doğal bir şey olamaz.

Bu talepler, ülkeleri yöneten iktidarların ve bütün siyasi partilerin en temel uğraş alanı ve başat amaçları olmalıdır.

Bu amaçlar;

Halkın ekmeğini aşını artırmak, huzurlu, mutlu, barış içinde, iyi yaşanabilir ülke koşullarını sağlamak; ülkeyi dünyanın ve kendi coğrafyasının itibarlı bir ülkesi yapmaktır.

Toplumun bu taleplerini amaç edinen siyasetçi/yöneticiler her zaman iyi anılmış, isimlerini tarihe altın harfler ile yazdırmışlardır.

Ülkemizde;

İnsanlarımız yeni bir yılda daha onurlu, kaliteli, müreffeh ve mutlu bir yaşam umut ediyor/ istiyor.

Her ne kadar bazı sıkıntılarımız olsa da Türkiye toplumunun geleceğe umutla bakmasını sağlayan pek çok neden vardır.

İyi yönetim anlayışıyla birlikte en büyük sermaye milletimizin sağduyusu, birlik- beraberlik ruhu ve kardeşliğe olan tartışılmaz inancıdır.

Şuana kadar olduğu gibi, 2019 ve sonrasında da bu toplum kimsenin himayesine muhtaç olmadan, kendi geleceğini kendisinin korumaya devam edeceğine inanıyorum.

Yeni yılın milletimize, ülkemize, dünyamıza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.

Allah’a emanet olun.

Burhan İSEN

Share
410 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • YEREL SEÇİMLERE GİDERKEN BATMAN-1…

  14 Ocak 2019 Yazar Makaleleri

    Batman’da 31 Mart 2019 seçim çalışmalarını daha önceki seçimlerle karşılaştırdığımızda seçime katılan partilerin ve açıklanan başkan adaylarının seçim çalışmalarının arzu edilen seviyede olmadığını hep birlikte müşahede ediyoruz.   İsterseniz partilerin ve adayların mevcut durumunu hep birlikte inceleyelim.   AK Parti ilimizde belediyeyi kazanmak istiyorsa söylemlerinde, yerel politikalarında ve saha çalışmalarında mutlaka ciddi değişiklikler yapması gerekiyor. Özellikle kendini ötekileştirmiş olarak gören sadık ...
 • EN HEYECANSIZ VE EN DÜŞÜK KATILIMLI SEÇİM OLACAK GİBİ…

  14 Ocak 2019 Yazar Makaleleri

  31 Mart yerel seçimlere kısa bir süre kalmasına rağmen, genel olarak ne partilerde, nede adaylarda net bir hareketlilik göremiyoruz. Bana göre önümüzdeki bu seçim, hem tarihin en düşük az katılımlı seçimini yaşayacak, hem de en heyecansız seçimi olarak tarihe geçecektir diye düşünüyorum. Çünkü HDP nasıl olsa ‘biz kazanacağız’ diye fazla yormayacak kendini, Ak Partide ‘ne yaparsak yapalım merkezde seçim almamız çok zor’ diye öyle ne bir heyecanı yok… Hüda Par’da aday göstermeyeceğini açıklamasıyla birlikte büyük bir olasılıkla seçmen ta...
 • GÜNÜMÜZÜ KUTLAYAN YÖNETİCİ VE SİYASİLERE SİTEMİMDİR…

  13 Ocak 2019 Yazar Makaleleri

  Geçtiğimiz günlerde kutladığımız 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü dolaysıyla yüzlerce kutlama ve tebrik mesajları aldık. İlimizi yöneten il valisinden, siyasilerinden, bürokratlarından, okurlarımızdan ve takipçilerimizden gelen bu mesajlar, elbette güzeldi, biz gazetecilere moral vericiydi… Ammmaaaa… Doğrusunu söylemek gerekirse vali Hulusi Şahin’den, Yada belediye başkan vekili Ertuğ Şevket Aksoy’dan, Yada Ak Partinin çiçeği burnunda il başkanı Akif Gür’den, Yada HDP belediye başkan adayı Sabri Özdemir’den, Yada ilimizde...
 • DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKMAK…

  08 Ocak 2019 Yazar Makaleleri

  Batmanımız birçok alanda önemli isimler çıkarmayı başarmıştır… Sanatta, sporda, siyasette, bürokraside ve iş dünyasında da bu isimlerden bazılarını çok rahat sıralayabiliriz… Bugün iş dünyamızın yetiştirmiş olduğu çok önemli iki değerimizden söz etmek istiyorum. Yaklaşık bir yıl önce çok önemli iki iş adamımızın arka arkaya vefatları, başta şahsım olmak üzere birçok Batman halkını derinden üzmüştü… Bunlardan biri H. Ahmet Dinç, diğeri ise H. Necat Nasıroğlu’ydu… Bu iki önemli ve yatırımcı isimler gerçekten de Batmanımıza birçok ala...