gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

29 Aralık 2018

YENİ YIL


Burhan İsen
burhanisen@hotmail.com

Yeni bir yılın başlangıcı sadece takvim dönüşümü değil; bireylerin, toplumların ve devletlerin kendilerini muhasebeye tabi tutması gereken önemli bir vesile olmalıdır.

2018 yılı dünya için olumlu sayılabilecek, geleceğe umutla bakılmasını kolaylaştıracak bir yıl olmadı maalesef.

Dünyanın birçok yerinde savaşlar, afetler ve insanlık adına utanç verici manzaraların yaşandığı bir yılı daha geride bıraktık.

Acı, yoksulluk, kan ve gözyaşı toplumların kaderi olmamalı.

Milletlerin insanca yaşamaya dönük, haklı ve vazgeçilmez talepleri kadar doğal bir şey olamaz.

Bu talepler, ülkeleri yöneten iktidarların ve bütün siyasi partilerin en temel uğraş alanı ve başat amaçları olmalıdır.

Bu amaçlar;

Halkın ekmeğini aşını artırmak, huzurlu, mutlu, barış içinde, iyi yaşanabilir ülke koşullarını sağlamak; ülkeyi dünyanın ve kendi coğrafyasının itibarlı bir ülkesi yapmaktır.

Toplumun bu taleplerini amaç edinen siyasetçi/yöneticiler her zaman iyi anılmış, isimlerini tarihe altın harfler ile yazdırmışlardır.

Ülkemizde;

İnsanlarımız yeni bir yılda daha onurlu, kaliteli, müreffeh ve mutlu bir yaşam umut ediyor/ istiyor.

Her ne kadar bazı sıkıntılarımız olsa da Türkiye toplumunun geleceğe umutla bakmasını sağlayan pek çok neden vardır.

İyi yönetim anlayışıyla birlikte en büyük sermaye milletimizin sağduyusu, birlik- beraberlik ruhu ve kardeşliğe olan tartışılmaz inancıdır.

Şuana kadar olduğu gibi, 2019 ve sonrasında da bu toplum kimsenin himayesine muhtaç olmadan, kendi geleceğini kendisinin korumaya devam edeceğine inanıyorum.

Yeni yılın milletimize, ülkemize, dünyamıza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.

Allah’a emanet olun.

Burhan İSEN

Share
1052 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TEMEL AYCA GİBİ BAŞARILI BÜROKRATLAR ÇOĞALMALI…

  22 Mart 2019 Yazar Makaleleri

  Ülkemizin temel sorunlarından biri de maalesef bürokrasi ve bürokratik engellerdir… Kimi idareciler bu sorunu en kısa sürede aşmak için sorumluluk üstlenerek bağlı bulundukları kurumu en iyi şekilde yönetir ve halkın sorunlarına çözüm bulur. Ancak üzülerek ifade etmek isterim ki, bu sorumluluğu alacak ve halkın sorunlarını kısa sürede giderecek bürokrat sayımız da çok az… Bugün sizlere hepimizin yakından tanıdığı ve sevdiği bir bürokrattan söz edeceğim. Hasankeyf eski kaymakamı Temel Ayca… 2013-2015 tarihleri arasında Hasankeyf kaym...
 • FUTBOLUN DOĞRULARI

  21 Mart 2019 Tüm Manşetler, Yazar Makaleleri, Yerel Haber

    Futbolun doğrular ne kadar çok bir araya gelebilirse başarıda o derece gelir. Mesela; Doğru Başkan Doğru yönetim Doğru Teknik adamlar Doğru oyuncu transferleri Doğru para yönetimi Doğru taraftar Doğru spor basını Ve şehrin tüm dinamikleri bir araya geldiğinde büyük bir sinerji meydana gelir ve dolayısıyla başarı kaçınılmaz olur.   EGO VE SOSYETE FUTBOL   Sizce kulüp Başkanları, yöneticiler, teknik adam ve oyuncularımız sosyete sınıfına giriyor mu ? Bence evet… Çok büyük bir EGO’y...
 • TÜRKİYE’DE FUTBOL KULÜP BAŞKANLARI VE YÖNETİCİLER

  14 Mart 2019 Tüm Manşetler, Yazar Makaleleri, Yerel Haber

  Görevlerini doğru yapan Başkan ve yöneticileri tenzih ederek yazıma başlamak istiyorum. Eskiden bir yerde futbol başarısı ortaya çıkmadığında; o yerin yetkilileri ve taraftarları mali yönden durumu iyi olan, güvenilen ve görevi layığıyla yapabileceğine inandıkları bir kişiye giderler, kulüp başkanlığı görevi için rica ederler, ikna etmeye çalışır ve göreve talip olmasını isterlerdi. O kişi de ricada bulunup gelenleri kırmaz, çağrılara duyarsız kalmaz ve sorumluluk üstlenerek görevi kabul ederdi. Yani görev ayağa giderdi kişi ihtiyaç olmada...
 • ALİ BABANIN ÇİFTLİĞİ TFF…

  07 Mart 2019 Tüm Manşetler, Yazar Makaleleri, Yerel Haber

  Bu haftaki yazımızda TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYON’unun denetim fonksiyonunu biraz işleyelim.   Futbolumuzla ilgili eskiden beri söylediğim ve savunduğum en önemli konu, futbolumuzun en büyük probleminin iyi YÖNETİLEMEMESİ ve YÖNETİMSEL yetersizliklerin olduğudur. Bununla bağlantılı olarak diğer önemli bir husus da kanımca her alanda olduğu gibi DENETİM sorunudur. Çünkü ülkemizde işler maalesef eş, dost, ahbap, çavuş ilişkileriyle işler ve kurallar daime ikinci planda kalır. Türkiye Futbol Federasyonunun denetim ile ilgili gö...