gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

“YENİ YATIRIMLAR İÇİN OSB SORUNU ÇÖZÜLMELİ”

İŞKUR Batman İl Müdürü Besim Eviz, Batman’da yeni yatırımların gerçekleşebilmesi için Organize Sanayi Bölgesi sorununun bir an önce çözüme kavuşması gerektiğini belirtti.

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Batman İl Müdürü Besim Eviz, İŞKUR’un 2018 yılı boyunca yaptığı faaliyetler konusunda bilgilendirmede bulundu. 2019 yılındaki hedeflerinin sonuç odaklı olacağını da söyleyen Eviz, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) sorununa değindi.

Eviz, Batman’a yeni yatırımların yapılabilmesi için OSB’deki yer sıkıntısının bir an önce giderilmesi gerektiğini söyledi.

İşsizlikle mücadeleye yoğun bir şekilde devam ettiklerini ifade eden Eviz, “2018 yılını İŞKUR olarak dolu dolu geçirdik. Bu yılın sonuna doğru Sayın Cumhurbaşkanımızın 100 günlük icraat programı çerçevesinde hedefler konulmuştu. Biz de bu anlamda hedeflerimizi yüzde yüzün üzerinde tümüyle gerçekleştirmiş olduk. Batman’da işsizlikle mücadeleye yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Özellikle gençlerimizin, kadınlarımızın iş imkânlarını bulmaları bakımından mesleki eğitimlerimiz gerek halk eğitimde olan işbirliğimizde gerek işverenlerle ve STK’larla olan işbirliğimizde ciddi çalışmalarımız oldu.” diye konuştu.

“Yeni yatırımlar için OSB sorunu çözülmeli”

Share
3152 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ