logo

Yeni Serimiz; Mağlubiyet Serisi…


Yaşar Obut
yasar@batmangapgazetesi.com

Batman Petrolspor bu sezon Batmanlı futbolseverleri allak bullak edip bıraktı. Öncelikle 12 maçlık yenilmezlik serisi yakalayan ve Ziraat Türkiye Kupası’nda Süper Lig ekiplerini yenerek 5. Tura kadar yükselen temsilcimiz Batman Petrolspor tüm Batman halkını umutlandırıp bu sene play off şansının çok yüksek olduğuna  inandırdı.

Bu 12 maçlık yenilmezlik serisinin ardından çıktığı son 8 maçta maalesef ki sadece 1 galibiyet alarak play off potasından oldukça uzaklaştı.

Son olarak geçtiğimiz hafta sonu deplasmanda Erbaspor’a 2-1 mağlup olan kırmızı beyazlı ekibimiz 9. Sıraya gerileyerek ilk 5 şansını çok büyük bir ölçüde zora soktu.

Son yıllara göre kıyasla bu sezon Batman Petrolspor, alabileceği en iyi destekleri alırken ne yazık ki yine arzulanan başarıyı yakalayamadı.

Türkiye Petrollerinin takımı özelleştirdikten sonra bu kadar desteği daha önce ben hiç görmedim.

İlin üst düzey yöneticilerinden maç parasını zar zor denkleştiren futbolseverlere kadar tüm Batmanlı futbolseverler takımımızın yanında oldular.

Kendi saha ve seyircimiz önünde ve deplasmanlarda daha önce ki sezonlarda sadece Yarasalar adlı taraftar grubumuz takımımızı destekler iken bu sezon yeni kurulan ve tribünün kalan kısımlarını dolduran Genç 72 taraftar grubumuzun da desteğini alan temsilcimiz Petrolspor maalesef  daha kendi saha ve seyircisi önünde bir galibiyet serisi yakalayamadı.

Hemen hemen tüm iç saha maçlarında kapalı tribünleri dolduran ve 90 dakika boyunca takımını destekleyen tüm Batmanlı futbolseverler ne yazık ki maç sonunda evlerine üzgün bir şekilde gitti.

Takımımızın 12 maçlık yenilmezlik serisinde yakaladığı başarının hakkını vererek tüm futbolculara ve teknik ekibe gösterilen sevgi, ilgi ve alaka taraftarlarımızca yerine getirilmişti.

Ancak şimdi takımımız kötü gidiyor ve yeni seri yakalamış durumda. Ama bu sefer galip gelememe serisi.

Son 8 maçta sadece 1 galibiyet alabildik. Başarı sağlandığı zaman nasıl taraftarlarımız herkesin hakkını verdiyse başarısızlıkta da hesap sorma haklarının olduğunu düşünüyorum ve ben de onlar gibi düşünüyorum. Bu kötü gidişatın hesabı olmalı. Birileri hesap vermeli. Ben isim vermiyorum. Başkan, yöneticiler, teknik direktör, futbolcular… kim olursa olsun birilerinin bu kötü gidişatı üstlenip hesap vermesi gerekiyor ve gerekirse cezasını da çekmeli.

Bu kötü gidiş futbolculardan dolayı ise kadro dışı bırakılmalı. Eğer teknik direktör ise istifa etmeli..Her başarının arkasında birileri olduğu gibi başarısızlığında arkasında muhakkak birileri vardır.

Bu hafta sonu kendi sahamızda oynayacağımız Halide Edip Adıvarspor karşısında her zaman olduğu gibi yine taraftarların yerini alıp takımı destekleyeceğinden hiç şüphem yok.

Petrolspor’un da bir an önce bu kötü gidişata dur demesini temenni ediyorum…

Yaşar OBUT

Share
1506 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Batman Valiliği ve 15 Temmuz Etkinlikleri…

  13 Temmuz 2018 Yazar Makaleleri

  2016 yılının 15 Temmuz tarihinde başlayan ve ülkemizi uçuruma götürmesi için kurgulanan kirli senaryo, 80 milyon insanımızın bir ve berber olmasıyla birlikte akamete uğratılmıştır. 15 Temmuz 2016 yılında milletimizin yekvücut olması, ülkemizin yarınlarını karartmak isteyenlerin heveslerini kursaklarında bırakmış ve bu birlikte hareket etme eylemi demokratik kazanımlarımızın güçlenmesine ve gelişimine katkı sunarak ülkemizi dünyanın en güçlü ülkeleri arasına koymuştur. Dünyadaki sistem programlayıcılarının coğrafyamızda devreye koymaya çal...
 • Kur’an Anlaşılır Mı?

  12 Temmuz 2018 Yazar Makaleleri

  Toptan soru ve cevaplar, sağlıklı olmaz. Üniversite imtihanlarında bile her soru için ayrı bir cevap hakkınız var. Kur’an basit bir roman veya tarih kitabı değildir ki, ‘anlaşılır’ veya ‘anlaşılmaz’ gibi basit bir soru gibi cevaplayabilesiniz. Öncelikle şunu belirtelim ki Allah, bizi sorumlu tutacağı İmanı konuları apaçık bir şekilde anlatmıştır. Ama Kur’an sadece, bize sorulacak hesapla sınırlı değil ki. Bizim için hayat rehberi olan Kur’an; geçmiş peygamber ve kavimlerin kıssalarını anlaşılır bir şekilde anlatır. İnsan ve dünyanın yarad...
 • Ak Partinin Yeni İl Başkanı…

  12 Temmuz 2018 Yazar Makaleleri

  Ak Parti Batman il başkanlığından istifa ederek milletvekilliği adaylığına soyunan il başkanı Murat Güneştekin’in yerine kimin atanacağı parti içersin de en çok konuşulan ve merak edilen konuların başında yer alıyor… 24 Haziran genel ve başkanlık seçiminde, ikinci sırada yer alan ve seçilme şansını bana göre kıl payı kaçıran Murat Güneştekin, (Hüda Par bağımsız aday çıkarmasaydı, kesin seçiliyordu) tekrar başkanlığa atanıp atanmayacağına bizzat Sayın Erdoğan karar verecek. Tabi şuan bu makam boş olduğu için, yine Ak Partili siyasilerin bu...
 • AK Parti Batman İl Başkanlığına Kim Gelmeli…

  11 Temmuz 2018 Yazar Makaleleri

  24 Haziran seçimlerinin sonuçlanmasıyla birlikte bir süredir vekâleten yönetilen AK Parti Batman İl Başkanlığına kimin getirileceği ile ilgili çeşitli rivayetler kamuoyunu meşgul etmektedir AK Parti Genel Merkezinin hiçbir istişare yapmadan, kamuoyunun beklentilerine kulak vermeden, alternatif ve yeni isimler üretmeden, Batman il başkanlığı konusunu metal yorgunluğu olan ve minderde birçok kez mağlup olmuş olan isimlerle çözmeye çalışması düşünülemez. AK Parti Batman il teşkilatını halkın talepleri doğrultusunda değiştirmek yerine, deyim ...