logo

Yeni Serimiz; Mağlubiyet Serisi…


Yaşar Obut
yasar@batmangapgazetesi.com

Batman Petrolspor bu sezon Batmanlı futbolseverleri allak bullak edip bıraktı. Öncelikle 12 maçlık yenilmezlik serisi yakalayan ve Ziraat Türkiye Kupası’nda Süper Lig ekiplerini yenerek 5. Tura kadar yükselen temsilcimiz Batman Petrolspor tüm Batman halkını umutlandırıp bu sene play off şansının çok yüksek olduğuna  inandırdı.

Bu 12 maçlık yenilmezlik serisinin ardından çıktığı son 8 maçta maalesef ki sadece 1 galibiyet alarak play off potasından oldukça uzaklaştı.

Son olarak geçtiğimiz hafta sonu deplasmanda Erbaspor’a 2-1 mağlup olan kırmızı beyazlı ekibimiz 9. Sıraya gerileyerek ilk 5 şansını çok büyük bir ölçüde zora soktu.

Son yıllara göre kıyasla bu sezon Batman Petrolspor, alabileceği en iyi destekleri alırken ne yazık ki yine arzulanan başarıyı yakalayamadı.

Türkiye Petrollerinin takımı özelleştirdikten sonra bu kadar desteği daha önce ben hiç görmedim.

İlin üst düzey yöneticilerinden maç parasını zar zor denkleştiren futbolseverlere kadar tüm Batmanlı futbolseverler takımımızın yanında oldular.

Kendi saha ve seyircimiz önünde ve deplasmanlarda daha önce ki sezonlarda sadece Yarasalar adlı taraftar grubumuz takımımızı destekler iken bu sezon yeni kurulan ve tribünün kalan kısımlarını dolduran Genç 72 taraftar grubumuzun da desteğini alan temsilcimiz Petrolspor maalesef  daha kendi saha ve seyircisi önünde bir galibiyet serisi yakalayamadı.

Hemen hemen tüm iç saha maçlarında kapalı tribünleri dolduran ve 90 dakika boyunca takımını destekleyen tüm Batmanlı futbolseverler ne yazık ki maç sonunda evlerine üzgün bir şekilde gitti.

Takımımızın 12 maçlık yenilmezlik serisinde yakaladığı başarının hakkını vererek tüm futbolculara ve teknik ekibe gösterilen sevgi, ilgi ve alaka taraftarlarımızca yerine getirilmişti.

Ancak şimdi takımımız kötü gidiyor ve yeni seri yakalamış durumda. Ama bu sefer galip gelememe serisi.

Son 8 maçta sadece 1 galibiyet alabildik. Başarı sağlandığı zaman nasıl taraftarlarımız herkesin hakkını verdiyse başarısızlıkta da hesap sorma haklarının olduğunu düşünüyorum ve ben de onlar gibi düşünüyorum. Bu kötü gidişatın hesabı olmalı. Birileri hesap vermeli. Ben isim vermiyorum. Başkan, yöneticiler, teknik direktör, futbolcular… kim olursa olsun birilerinin bu kötü gidişatı üstlenip hesap vermesi gerekiyor ve gerekirse cezasını da çekmeli.

Bu kötü gidiş futbolculardan dolayı ise kadro dışı bırakılmalı. Eğer teknik direktör ise istifa etmeli..Her başarının arkasında birileri olduğu gibi başarısızlığında arkasında muhakkak birileri vardır.

Bu hafta sonu kendi sahamızda oynayacağımız Halide Edip Adıvarspor karşısında her zaman olduğu gibi yine taraftarların yerini alıp takımı destekleyeceğinden hiç şüphem yok.

Petrolspor’un da bir an önce bu kötü gidişata dur demesini temenni ediyorum…

Yaşar OBUT

Share
1546 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Uyansa Kazanacak Ama Uyanmıyor Ölüm Uykusundan

  20 Eylül 2018 Yazar Makaleleri

  CHP Maalesef üyesinden örgüt yöneticisine, delegesinden PM üyelerine kadar kendilerini garip ve anlaşılmaz şekilde Kemal Kılıçdaroğlu’na, onun seçtiği MYK sına, kararlarına mahkum hissediyor. Bu garip, rüyasında kabus görüp uyanamayan bir çocuğun yüzü gibi korku içinde uyumayı sürdürüyor. Oysa CHP genetiği itiraz genetiğidir, giderek itiraz yerini  biata, sessizliğe ve korkuya bırakmış durumda. Son dönemde yönetim şekli ile giderek Ak Parti’ye benzeyen CHP’nin, tabanında Ak Partinin halkta yarattığı korkulara benzer korkular görünüyor....
 • Saâdet-i Ebediye: Sonsuz Mutluluk

  19 Eylül 2018 Yazar Makaleleri

  Hızlı yaşamayın ve boş yaşamayı bırakın! Durgunlaşın! Kutsal Kitap Kur’an-ı Kerim’in ayetlerinin ne dediğini biliyor musunuz? Nankörlük, küfürden daha kötüdür. Küfür içinde olan insan bile minnettar olmalıdır Cenâb-ı Allah’a. Bir bilselerdi… Gerçekten de bir bilselerdi, O’na minnettar olurlardı. Onlar; o ışığı ve hakikatı engellediklerini ve karşı koyduklarını düşünüyorlar. Halbuki onların içindedir o ışık, o hakikat. Geri çeviremezler. Sanki reddedebilirler gibi görünür, ama öyle değildir. Sadece üzerini örtebi...
 • “Felsefi Derinlik” Kriteri Uydurulmuş Bir Gerekçedir

  16 Eylül 2018 Yazar Makaleleri

  Kılıçdaroğlu iletişimde Ak Parti taktikleri kullanıyor açıkça. Bir yandan, partimizi tartıştırmayalım diyor ama diğer yandan her cümlesini keskin bıçak gibi kullanarak, sözcüklerini en derin yerlere çizik atmak için kullanıyor. Bu CHP Genel Başkanına yakışmıyor, partiyi, üyelerini, ayrıştırıyor. Genel Başkanın kurultayı entrikalarla yapmamasına eleştiriler getirdiğimizde deniyor ki, bunu partinin zeminlerinde yapın, dışarıda yapmayın. Partide zemin bırakmış mı bunu yapacak? Küçük kurultaylar, danışma kurulları kaldırılmış, partinin ...
 • Milli Eğitim Özüne Dönmeli…

  13 Eylül 2018 Yazar Makaleleri

  Yıllar önce ülkemizde yaşanan eğitim sorunlarının başında okulların fiziki yetersizliği, öğretmen eksikliği ve eğitimde yaşanan ideolojik davranışların sonuçlarıyla karşılaşır ve kendimizi bu sorunların içerisinde başarısızlıkla bulurduk. Tabi ki yıllar geçti ve özellikle son on yılda genelde ülkemizde özelde ise ilimizde fiziki yetersizliğin yerini modern okullar ve akıllı sınıflar alırken, öğretmen yetersizliğinde ise büyük bir eğitim kadrosu ile karşılaşır olduk. 2018/2019 eğitim ve öğretim dönemi başlarken ve geçmişi bugünle kıyaslark...