gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

Yeni Serimiz; Mağlubiyet Serisi…


Yaşar Obut
yasar@batmangapgazetesi.com

Batman Petrolspor bu sezon Batmanlı futbolseverleri allak bullak edip bıraktı. Öncelikle 12 maçlık yenilmezlik serisi yakalayan ve Ziraat Türkiye Kupası’nda Süper Lig ekiplerini yenerek 5. Tura kadar yükselen temsilcimiz Batman Petrolspor tüm Batman halkını umutlandırıp bu sene play off şansının çok yüksek olduğuna  inandırdı.

Bu 12 maçlık yenilmezlik serisinin ardından çıktığı son 8 maçta maalesef ki sadece 1 galibiyet alarak play off potasından oldukça uzaklaştı.

Son olarak geçtiğimiz hafta sonu deplasmanda Erbaspor’a 2-1 mağlup olan kırmızı beyazlı ekibimiz 9. Sıraya gerileyerek ilk 5 şansını çok büyük bir ölçüde zora soktu.

Son yıllara göre kıyasla bu sezon Batman Petrolspor, alabileceği en iyi destekleri alırken ne yazık ki yine arzulanan başarıyı yakalayamadı.

Türkiye Petrollerinin takımı özelleştirdikten sonra bu kadar desteği daha önce ben hiç görmedim.

İlin üst düzey yöneticilerinden maç parasını zar zor denkleştiren futbolseverlere kadar tüm Batmanlı futbolseverler takımımızın yanında oldular.

Kendi saha ve seyircimiz önünde ve deplasmanlarda daha önce ki sezonlarda sadece Yarasalar adlı taraftar grubumuz takımımızı destekler iken bu sezon yeni kurulan ve tribünün kalan kısımlarını dolduran Genç 72 taraftar grubumuzun da desteğini alan temsilcimiz Petrolspor maalesef  daha kendi saha ve seyircisi önünde bir galibiyet serisi yakalayamadı.

Hemen hemen tüm iç saha maçlarında kapalı tribünleri dolduran ve 90 dakika boyunca takımını destekleyen tüm Batmanlı futbolseverler ne yazık ki maç sonunda evlerine üzgün bir şekilde gitti.

Takımımızın 12 maçlık yenilmezlik serisinde yakaladığı başarının hakkını vererek tüm futbolculara ve teknik ekibe gösterilen sevgi, ilgi ve alaka taraftarlarımızca yerine getirilmişti.

Ancak şimdi takımımız kötü gidiyor ve yeni seri yakalamış durumda. Ama bu sefer galip gelememe serisi.

Son 8 maçta sadece 1 galibiyet alabildik. Başarı sağlandığı zaman nasıl taraftarlarımız herkesin hakkını verdiyse başarısızlıkta da hesap sorma haklarının olduğunu düşünüyorum ve ben de onlar gibi düşünüyorum. Bu kötü gidişatın hesabı olmalı. Birileri hesap vermeli. Ben isim vermiyorum. Başkan, yöneticiler, teknik direktör, futbolcular… kim olursa olsun birilerinin bu kötü gidişatı üstlenip hesap vermesi gerekiyor ve gerekirse cezasını da çekmeli.

Bu kötü gidiş futbolculardan dolayı ise kadro dışı bırakılmalı. Eğer teknik direktör ise istifa etmeli..Her başarının arkasında birileri olduğu gibi başarısızlığında arkasında muhakkak birileri vardır.

Bu hafta sonu kendi sahamızda oynayacağımız Halide Edip Adıvarspor karşısında her zaman olduğu gibi yine taraftarların yerini alıp takımı destekleyeceğinden hiç şüphem yok.

Petrolspor’un da bir an önce bu kötü gidişata dur demesini temenni ediyorum…

Yaşar OBUT

Share
1671 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • SİYASİLER, İDARECİLER NE YAPAR?

  25 Nisan 2019 Yazar Makaleleri

  Herkesin dile getireceği gibi siyasiler, doğru ve adil bir şekilde insanları yönetmeye talip olurlar. Bunu gerçekleştirmek için de en doğru, en adil olduğuna inandıkları bazı dini, ideolojik siyasi görüşlere inanabilirler. Ancak yönetime geldikten sonra kendilerine ait parti, örgüt ve ideolojileri bir tarafa bırakıp, hiçbir ayırım yapmadan bütün halka hizmet etmekle mükelleftirler. Bütün siyasiler bu söz ve vaatlerle halktan oy isterler. Hiç kimse “Partizanlık yapacağım, ideolojik davranacağım, tarafgir davranacağım, muhaliflerime hayatı dar...
 • TOP VE OYUNDA KALDIĞI SÜRE

  25 Nisan 2019 Tüm Manşetler, Yaşam, Yazar Makaleleri, Yerel Haber

  Keyifli bir futbol seyri için olmazsa olmazlardan biri şüphesiz topun daha çok oyunda kaldığı müsabakalardır. Birçok ülke, altyapıdan başlayarak topu daha çok ayağında ve oyunda tutacak teknik ve fiziki donanıma sahip futbolcuları yetiştirmektedir. Topun oyunda daha fazla kalması için teknik/taktiksel beceri kadar fiziksel bir üstünlük de gerekmektedir. Çünkü 90dk’nın büyük bir bölümünde topun oyunda olması demek, ekstra efor ve güç gerektirmektedir. Tüm bunlara bütünsel bir futbol felsefesi çerçevesinden baktığımızda; hızlı oynanan...
 • BATMAN BELEDİYE BAŞKANINA AÇIK MEKTUP…

  24 Nisan 2019 Yazar Makaleleri

  Sayın Belediye Başkanım; Mazbatanızı aldıktan sonra makamınızda ikinci haftanızı bitirdiniz, elbette ki zahmetli bir seçim sürecini başarıyla sonuçlandırdığınız için hem mutlu, hem gururlu ve hem de heyecanlısınız. Uzun bir seçim maratonundan sonra ortaya koyacağınız projelerinizle ilimizin cazibe merkezine dönüşmesine sunacağınız her katkı, şehrin paydaşları için gurur vesilesi olacaktır. Hemşerileriniz, her geçen gün büyüyen şehrimizin bitmek bilmeyen trafik, otopark, temizlik, kişi başına düşen yeşil alan, kentsel dönüşüm, iluh dere...
 • EFENDİLER! KIYMAYIN BİZE VE MEMLEKETİMİZE…

  24 Nisan 2019 Yazar Makaleleri

  Üzülerek görüyoruz ki, bu güzelim ülkede yaşayan her birey arasında neredeyse kin, nefret ve hatta kavga eder bir toplum haline geldik. Maalesef aileler arasında bile kimsenin kimseye tahammülünün kalmadığı, sevgi ve saygının neredeyse ortadan kalktığı ve hoş görünün yok olduğu günleri yaşıyoruz... Tabi bu toplumsal kavganın çok yönlü boyutlarını ele almalıyız… İşsizlik, ekonomik sorunlar ve gelecek kaygısı taşıyan toplum bireylerini bu hale getirenlerin başında, sanırım bu konuda hepimiz hem fikiriz, şüphesiz ülkeyi yöneten veya yöne...