logo

Yapıcıoğlu Kültür Emperyalizmi İslam Dünyasını Derinden Etkiledi

HÜDA PAR AR-GE Başkanlığı tarafından yaklaşık 2 buçuk ay sürecek ‘Siyaset Mektebi’ programı başladı.

Açılışı Batman’da yapılan ‘Siyaset Mektebi’nin Birinci Dönem Eğitim Programına; HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Genel Başkan Yardımcıları, GİK Üyeleri, HÜDA PAR Batman İl Başkanı ve partililer katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda bir konuşma yapan Yapıcıoğlu, ‘Siyaset Mektebi’ programında emeği geçenlere teşekkür edip, çalışmanın hayırlara vesile olmasını diledi.

Konuşmasında özellikle kültür emperyalizminin İslam dünyasını derinden etkilediğine dikkat çeken Yapıcıoğlu, “Gerçekten kültür emperyalizmi İslam dünyasını o kadar derinden etkilemiş ki, sorunumuzun ne olduğunu veya bu sorunlarımızın çözümünün ne olduğunu bile artık kendilerine sorar duruma gelmişiz. Belki son iki asırda İslam dünyasının, İslam ümmetinin en büyük sorunlardan bir tanesinin sorunumuzun ne olduğunu Batı’nın söylemiş olması ve İslam dünyasındaki pek çok kişinin de buna inanıyor olmasıdır dersek çok yanlış bir şey söylemiş olmayız.” dedi.

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı ve AR-GE Başkanı Abdurrahman Cens ise yaptığı sunumda İslam coğrafyasındaki kimi ülkelerin diğer mazlum ülkeler gibi yüzyıllar boyunca Batılı devletler tarafından sömürüldüklerini belirtti. Cens’in konuşmasının ardından, ‘Siyaset Mektebi’ programının ilk semineri Zekeriya Yapıcıoğlu tarafından verildi.

Share
309 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ