gap başlık

logo

YALÇIN “HASTANE BİR AN ÖNCE YAPILMALIDIR”

YALÇIN “HASTANE BİR AN ÖNCE YAPILMALIDIR”

Batman Sağlık-Sen Şube Başkanlığı, Batman’a yapılması planlanan 200 yataklı hastaneyle ilgili basın açıklaması düzenledi.

Nacaroğlu Baklavada düzenlenen basın toplantısına Sağlık-Sen Şube Başkanı Maruf Yalçın, şube üyeleri ve basın mensupları katıldı.

Batman’ın en önemli ihtiyacının. Eğitim-Araştırma Hastanesi olduğunu belirten Başkan Yalçın, “Uzun zamandır Batman’ımızın gündeminde olan, 2019 yılı yatırım programında 200 yataklı olarak planlanan yeni Devlet Hastanesinin yatak kapasitesinin 500 yatağa çıkarılmasına yönelik çabalar, bugüne kadar ne yazık ki olumlu bir şekilde sonuçlanmamıştır.

Hastane kapasite yetersizliği nedeniyle hastalar il dışına sevk edilmektedir. Kamu yatak sayısı oranında, tıp fakültesi hastaneleri dikkate alındığında Türkiye’de son sırada yer alan ilimizin sağlık alanındaki en önemli ihtiyacı en az 500 yataklı bir Eğitim-Araştırma Hastanesidir. 600 binin üzerindeki nüfusun varlığı en az 500 Yataklı ve Eğitim-Araştırma Hastanesi statüsünde bir projenin Batman’ımız için vazgeçilmez ve ertelenemez bir ihtiyaç olduğunu, başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere tüm yetkililere ilan ediyoruz” dedi.

Hastane bir an önce yapılmalıdır

Share
321 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ