gap başlık

logo

VALİ ŞAHİN’DEN GENÇLERE TAVSİYE “ŞÜPHECİ VE SORGULAYICI OLUNUZ”

VALİ ŞAHİN’DEN GENÇLERE TAVSİYE “ŞÜPHECİ VE SORGULAYICI OLUNUZ”

Vali Hulusi Şahin ve Eşi Ebru Şahin Batman Fen Lisesi’ni ziyaret ederek, okulun öğretmen ve öğrencileri ile biraraya geldi. Vali Şahin’e İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi görevlileri eşlik etti.

DENEYİMLERİNİ ANLATTI

Ziyaret sırasında okulun 11-D sınıfında düzenlenen söyleşiye katılan Vali Şahin, öğrencilere deneyimlerini anlatarak, eğitim-öğretimin yanında mutlaka bir yabancı dil öğrenmeleri konusunda tavsiyelerde bulundu. Bilimsel bilginin önemine değinen Vali Şahin “Hayata bilimsel metotla bakınız, şüpheci ve sorgulayıcı olunuz. Böyle bakarsanız önünüz açıktır” dedi.

ÖĞRENCİLERDEN MÜZİK DİNLETİSİ

Daha sora okulun öğrencileri tarafından düzenlenen müzik dinletisine katılan Vali Hulusi Şahin ve Eşi Ebru Şahin, öğrenciler tarafından seslendirilen Türk Halk Müziği parçalarını beğeni ile dinlediler. Müzik dinletisinden sonra öğrencilere teşekkür eden Vali Şahin, Batman Fen Lisesinin köklü ve kurumsallaşmış bir okul olduğunu belirterek, burada okuyan her bir öğrencinin geleceğimizin teminatı olarak gördüklerini ifade etti.

ÖĞRETMENLERLE BİRARAYA GELDİ

Okulda görev yapan öğretmenlerle biraraya gelen Vali Şahin, öğretmenlerle bir süre sohbet ederek, yürüttükleri eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Fen Lisesine Ziyaret (3) Fen Lisesine Ziyaret (1)

Share
664 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ