gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

VALİ ŞAHİN’DEN 25 KASIM MESAJI

Batman Valisi Hulusi Şahin, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı  Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Vali Şahin mesajında, “Birleşmiş Milletler tarafından 1999 yılında alınan kararla 25 Kasım “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” olarak kabul edilmiştir. Bu önemli gün, kadına yönelik şiddet olgusunu dünyanın gündemine taşımakta, soruna ve çözüm yollarına ilişkin çalışmalar yapılması konusunda farkındalık yaratmaktadır.

Kadınların temel hak ve özgürlüklerinin kullanımını engelleyen, toplumsal kaynaklardan yararlanmalarını sınırlandıran, genel olarak toplumsal ve ekonomik gelişme üzerinde olumsuz etkiler yapan kadına yönelik şiddetle, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkin mücadele edilmektedir. Kadına yönelik şiddetle mücadelede ilerleme sağlanabilmesinde yasal düzenlemeler ve kurumsal mekanizmaların yansıra konuya ilişkin bilinç ve duyarlılığın artırılması, toplumsal farkındalığın sağlanması da önemlidir.  Bu konuda eğitimin önemi büyüktür. Görevin en büyüğü öğretmenlerimize ve eğitimin ilk basamağı olan ailelere, anne ve babalara düşmektedir” ifadelerini kullandı.

vali Şahin

Share
1627 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ