gap başlık

logo

VALİ ŞAHİN “SAHAYA İNİN, KAMUOYUNU BİLGİLENDİRİN…”

VALİ ŞAHİN “SAHAYA İNİN, KAMUOYUNU BİLGİLENDİRİN…”

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, gerçekleştirilen 4. Dönem İl koordinasyon toplantısına başkanlık etti.

Kurumların projeleri hakkında son gelinen noktaları dinleyen Vali Şahin, gazetemizin önerisi üzerine toplantı sonunda tüm kurum müdürlerine sahaya inmelerini, yapılan projeleri Batman halkına ve basına aktarılması talimatını verdi.

“KONSERE 2 DOZ AŞI OLANLAR GİREBİLECEK…”

Toplantıda 2. doz aşıda Batman olarak geride olduklarını açıklayan Vali Şahin, özellikle gençlere seslenerek 27 Ekim’de düzenlenecek olan 4. Kitap Fuarı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında düzenlenecek konserlere 2 doz aşı olanların alınacağını söyledi.

“10 YILDA YAPILMAYANI 5 AYDA YAPTIK”

Batman’ın 5 mahallesinde Nisan ayından bu yana yapılan altyapı çalışmalarından dolayı vatandaşların haklı olarak geçicide olsa mağduriyet yaşadıklarını belirten Vali Hulusi Şahin, 10 yılda yapılmayan hizmetleri 5 ayda bitireceğini söyledi.

Vali Şahin “Şimdiye kadar halkımız çürük borulardan geçen pis sular, temiz sularla birbirine karışarak çeşmeye geliyordu.

Biz bunların hepsini değiştiriyoruz. Çünkü bunlar asbestli borular ve kanserojen madde yayıyordu. 5 aydır yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Ortalama 130 km’lik altyapıdan söz ediyoruz. Bunu başarmak büyük emek ve fedakârlık ister. Maddi olarak bir sorunumuz yok. Ancak bazı yüklenici firmalar maalesef sorun ve sıkıntılar yaşadı. Bütün bunlara rağmen 15 Kasım’a kadar 5 mahallemizde bütün çalışmalar bitirilecek.

Önümüzdeki yılda, zeminin oturmasıyla birlikte inşallah asfalt serimi yapılacak. Halkımızın talepleri bizim için önemlidir. Biz yaraya merhem değil, neşter vuruyoruz. Altyapı sorununu geçici olarak değil kalıcı olarak çözüyoruz” şeklinde konuştu.

Share
184 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ