gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

VALİ ŞAHİN “KADINA YÖNELİK ŞİDDETİ ÜLKEMİZİN GÜNDEMİNDEN ÇIKARACAĞIZ”

Vali Hulusi Şahin ve eşi Ebru Şahin, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü, Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü (ŞÖNİM) ile  Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Batman şubesi tarafından Batman Park AVM’de açılan stantları ziyaret etti.

Kadına yönelik şiddetle mücadelede farkındalığı artırmak amacıyla  açılan stantları ziyaret eden Vali Şahin, yetkililerden yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Şahin Kadına Yönelik Şiddeti Ülkemizin Gündeminden Çıkaracağız (1)

 

 

 

 

 

 

 

ŞİDDETE KARŞI TEK DOKUNUŞ; KADES

Ziyaret sırasında İlimizde kadına yönelik şiddete karşı yürütülen çalışmalara değinen Vali Şahin “25 Kasım, kadına yönelik şiddetle mücadele günü kapsamda Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz ile İl Emniyet Müdürlüğümüz birlikte farkındalık standı açtılar. Emniyet Müdürlüğü standında özellikle İçişleri Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen Kadın Destek Uygulaması (KADES) tanıtılıyor. KADES uygulaması şiddete karşı tek dokunuş. Akıllı telefonlara indirilen uygulamalar vasıtasıyla kadınlarımız; şiddete maruz kaldıklarında tek tuşla emniyet birimlerine ulaşabiliyorlar ve bu tek tuşla beraber konumları düşüyor. Çok hızlı bir şekilde Emniyet Müdürlüğü görevlilerimiz olay yerine intikal ediyor. Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi de şiddet ve taciz gibi olaylara karşı vatandaşlarımızı bilgilendiriyor. Yasal hakların kadınlarımıza anlatıldığı, her türlü hukuki, psikolojik ve sosyal desteğinin de verildiği bir merkezdir. Onu da burada tanıtıyoruz. Kadınlarımız bu vesileyle haklarını öğreniyorlar ve yalnız olmadıklarını bilecekler. Bu konu sadece devletin tek başına yürüyeceği bir konu değil, Sivil toplum ayağı da var. Sivil Toplum Kuruluşlarımızın özelikle kadın derneklerimizin de çok önemli çalışmaları var. Hep birlikte kadına yönelik şiddeti ülkemizin gündeminden çıkaracağız” diye konuştu.

Ziyaret sırasında; İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, Aile ve Sosyal Politikalar Müdür Vekili Ümit Çiçek, KADEM Batman Şubesi Temsilcisi Adile Gürbüz ve ŞÖNİM yöneticileri hazır bulundu.

Vali Şahin Kadına Yönelik Şiddeti Ülkemizin Gündeminden Çıkaracağız (2)

Share
1663 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ