gap başlık

logo

VALİ ŞAHİN “DESTEĞİMİZ SÜRECEK”

VALİ ŞAHİN “DESTEĞİMİZ SÜRECEK”

İl Özel İdaresi tarafından çiftçilere örtü altı tarım için hibe edilen sera naylonu için kura çekim töreni düzenlendi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne sera naylonu desteği için yapılan başvuru sayısının fazla olmasından dolayı destek verilecek 30 çiftçi kura sonucu belirlendi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Gün’ün açılış konuşmasının ardından çiftçilere hitap eden Vali Şahin, Ilısu Barajı havzasında herhangi bir faaliyetin (sera dahil) yapılmaması konusunda uyarıda bulunarak “Suyun yükselmesi ve düşmesi dönemseldir. Orada yapacağınız her faaliyet bu değişimlerden zarar görür. Özelikle sera gibi maliyetli yapıların kurulmasından uzak duralım. Bunun dışındaki alanlarda yapacağınız seracılık faaliyetlerinde imkanlar ölçüsünde desteklerimiz devam edecek” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Şahin’in katılımı ile kura işlemi gerçekleştirilerek, sera naylonu hibe edilecek çiftçiler belirlendi.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen törene; Vali Hulusi Şahin, İl Genel Meclis Başkanı Abdulvahap Akbaş, Balpınar Belde Belediye Başkanı Hüseyin Geylani, İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Gün, Batman Ziraat Odası Başkanı Nizamettin Aydiş, Batman Ticaret Borsası, Arif Güneş ve Balpınar Beldesi, Yeniköy, Zorköy ile Segirka köylerinden çok sayıda çiftçi katıldı.

Share
142 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ