gap başlık

logo

VALİ ŞAHİN: Batman’da Yıllardır Yapılmayanları Yapmaya Çalışıyoruz…


Mustafa Toprak
hayatsende@hotmail.com

Bugüne kadar ilimizde yapılmayan hizmetlerden dolayı yetkililere içimizden kınamalar ’da bulunarak kendi söylediklerimizi dinler ve kendimizden başka hiç kimseye sesimizi duyuramazdık.

Başka bir ifadeyle biz söyler ve yine biz dinlerdik.

Oysa hizmet yapılması için merkezi hükümet tarafından ilimize gönderilen bütçelerle, şehrimizde bulunan birçok eksiklikleri giderebilir ve büyük değişimlere imza atabilirdik.

Hatta gönderilen bütçeleri doğru ve verimli bir şekilde kullanabilseydik, ilimizin imajını ve kaderini daha hızlı değiştirebilirdik.

Yıllardır Yapılmayanların Ne Zaman Yapılabileceğini Sorduk…

Batman Çalışan Gazeteciler Derneği’nin Mezopotamya Otelde düzenlediği Cumartesi Buluşmalarına konuk olan Vali ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin’e Batman’da yıllardır yapılmayanların ne zaman yapılabileceğini sorduk ve cevaplarını bulmaya çalıştık.

Yıllarca barışa, huzura ve hizmete hasret kalmış Batman’da, cevap arayan seslere kapalı kalmayıp içtenlikle cevap vermeye çalışan Vali Hulusi Şahin’in söylediklerini, Batman Çalışan Gazeteciler Derneğine üye olan gazete, radyo ve haber ajanslarının manşetlerinde görebileceksiniz.

Batman Olumlu Algılarla Anılmaya Başlandı.

Mesai mefhumu gözetmeksizin hafta sonları dahil olmak üzere şehrimize her yönüyle hizmet üretmeye gayret ettiğini belirten Şahin’in, Batman’a vali olarak atandığı günden bu yana ortaya koyduğu iş kültürü, iş ahlakı ve iş disiplini, ilimizin olumlu algılarla tanıtılmasına katkı sunmuş ve yatırımcılar için şehrimiz bir cazibe merkezine dönüşmüştür.

Bu şehrin paydaşları olarak bizler yıllardır yapılmayanları yapmaya çalıştığı için Vali ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin’i desteklemek, cesaretlendirmek ve alkışlamak mecburiyetindeyiz. Zira, akıllı ve disiplinli bir yaklaşımla yapılmayanları yapmak adına kapıyı aralaması, eğitimden sağlığa, ekonomiden çevreye, imardan emniyete, kısacası şehrimiz için önem arz eden her başlıkta, yükselen bazı olumsuz seslere rağmen kulaklarını kapatarak sadece hizmete odaklanması, Vali Hulusi Şahin’i tebrik etmek ve kutlamak için yeterlidir.

Kayıp geçen yıllara rağmen sorunları çözmek adına atılan bu olumlu adımlar, bütün şehirde iyimser bir tablonun oluşmasına vesile oldu. Ancak, birikmiş sorunların kısa bir sürede çözüleceği yanılgısına hiçbirimiz düşmemeliyiz.

En Büyük Hastalık Ucuz Popülizmdir…

Maşeri vicdana hitap eden bazı siyasiler, dinamik bir şehir olan Batman’ın girişimci ruhunu, genç insan kaynağını ve ekonomik zenginliğini en doğru şekilde kullanarak ve tanıtımını yaparak, iyimserlik basamaklarının ilk adımını atmalıydılar. Ancak, yıllardan bu yana ahlaki kurallar manzumesinden uzaklaşarak popülist ve politik davranışlarla bu şehrin gelişimini yavaşlatanlar hem toplumun nezdinde hem de kendi zihin dünyasında en büyük kaybeden olmuştur.

Kendilerinden başka bütün seslere kapalı olanlar, bu şehrin sesine kulak vererek hizmet üretmeye gayret eden Vali ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin’i model rol olarak görebilirler.

Batman’da Yıllardır Yapılmayanları Yapmaya Çalışan Vali ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin’e, şehrin ortak vicdanı adına teşekkür ediyorum.

Kalın Sağlıcakla…

 

 

Share
1140 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • MASKELİ YÜZLER

  01 Aralık 2020 Yazar Makaleleri

  Merhaba, Bütün dünya genelinde ve ülkemizde ciddi bir virüsle mücadele etmek durumundayız. Çocuklar, yetişkinler ve yaşlıların kullanmak zorunda olduğu maskeler girdi hayatımıza bir anda. Ve bir anda alışık olmadığımız bir hayatın içinde bulduk kendimizi. Daha önce bilmediğimiz ve ezberleri bozan bir hayat stiliyle yaşamaya çalışıyoruz. Maskeler, sosyal mesafeler ve sokağa çıkma kısıtlamaları… Ne kadar bilindik gelmese de alışmaya başladık bu şekilde yaşamaya. İnsanoğlu her şeye alışır mı? Yoksa sürekli tekrar ettikçe bazı davranışl...
 • CORONAVİRÜS ÇILGINLIĞI VE YAPTIRIMLAR…

  30 Kasım 2020 Yazar Makaleleri

  Covid-19 Tıp dilindeki ismi 2019-ncov Akut Solunum Yolu Hastalığı olan ve Çin Devletinin Hube-i eyaletine bağlı Wuhan şehrindeki hayvan pazarında balık satıcısı olan 49 yaşındaki kadında görülen ilk vaka ile ortaya çıkmıştır. Tüm ülkelere yayılan bu salgın ölümlere neden olup yaşamı ciddi anlamda etkilemiştir. Bu illete yakalanma yaşın ortalaması 59’dur ve genellikle erkekler etkilenmiştir. Kişi hasta ise yani virüse yakalanmışsa yakın temas halinde yüzüne hapşırması, öksürmesi veya solunum yolu ile bulaşma riski gerçekleşir. Neredeyse bütün...
 • BÜLENT BEY UYUYOR MU, UYUTUYOR MU?  

  28 Kasım 2020 Yazar Makaleleri

  Geçen haftanın gündemi İyi Partinin etkin isimlerinden Ümit Özdağ’ın iddialarıydı. Önce İyi Parti içinde Fetöcü olduğundan söz etti. Daha sonra CHP, SP ve İyi Partinin HDP ile gizli görüşmelerle Anayasa Taslağı hazırladıklarını söyledi. HDP bunu reddetmedi. Ama Kılıçdaroğlu, Akşener ve Temel bey, böyle bir şeyin olmadığını söylediler. Parti içinden birilerinin itirafı ve geçmişteki bazı açıklamaları bunu teyit edince, üç parti başkanı da inkâr ettiklerini açıklamakta sıkıntıya girdiler. İşte tam da bu esnada Bay Bülent, yaptığı açıklamalarıyla ...
 • KATKI OLSUN…

  28 Kasım 2020 Yazar Makaleleri

  Hiç tanıyamadılar. Anlasınlar istedin, o kadar çok kendini ifade etmeye, haklı çıkmaya adadın ki kendini, şu an yaşadığın zihin yorgunluğunun ve önündeki boşluğun sebebini ararken buldun kendini. Kağıttan kaleler yapıyorsun ve bu sefer acaba kim gelip yıkacak diye bekliyorsun. İçten içe gelip yıksınlar istiyorsun. Suçlayacak birilerine ihtiyacın var. Haklı çıkmalısın. Bu gece, haklı olduğunu hissetmeden uyumak istemiyorsun. Bu sefer beklemeyeceksin, bu sefer zihnine yenilmeyeceksin. Haklı çıkma dürtüsü ile gelip hayallerini yıksınlar diye on...