gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

Vali Hulusi Şahin “Hizmetlerimiz Vatandaş Odaklı Olacak”

Cumhurbaşkanlığının 26 Ekim 2018 tarih ve 2018/202 sayılı Valiler Kararnamesi ile İstanbul Esenler Kaymakamlığı görevinden Batman Valiliği’ne atanan Vali Hulusi Şahin,  göreve başladı.

Tarifeli uçakla Batman’a gelen Vali Şahin’i havalimanında; Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürü ve İl Jandarma Komutanı karşıladı. Sabah saatlerinde Valilik bahçesinde kamu kurum müdürleri tarafından karşılanan Vali Şahin, tebrikleri kabul ettikten sonra Valilik toplantı salonunda kamu kurum müdürleri ile bir araya gelerek, bir süre sohbet etti. Batman’a gelen ve göreve başlayan yeni vali Hulusi Şahin daha sonra basın mensuplarıyla tanıştı. Şahin Cumhurbaşkanı ve içişleri bakanına teşekkür ederek başladığı konuşmasında Batmana yaptığı hizmetlerden dolayı Vali Ahmet  Denize de teşekkür etti.

Batman Valiliği görevine atandığım ilk andan itibaren şahsıma gösterilen büyük teveccühe çok teşekkür ederim diyen Vali Hulusi Şahin; “ Batman İlinin bir petrol şehri olduğunu, verimli toprakları ile tarımda söz sahibi olduğunu ve büyük bir turizm potansiyeline sahip olduğunu biliyorum. Sanayide, tarımda ve turizmde büyük atılımların takipçisi olacağız. Ancak önceliklerimizin en tepesinde tüm dikkatimizi vereceğimiz, kaynaklarımızı akıtacağımız ve şehrimizin bütün kesimlerinin desteğini isteyeceğimiz bir alan olacak:  Eğitimde, Okul öncesinden yükseköğretime, halk eğitimden mesleki eğitime kadar eğitim hizmetlerinin her yönü ile yakından ilgileneceğiz. İnsanımızı iyi yetiştirmek birinci önceliğimiz olacaktır. İnşallah Batman’ı eğitimde bölgenin yıldızı yapacağız           diyen Vali Şahin konuşmasında ayrıca bütün kamu hizmetlerinde etkinlik, verimlilik ve tasarruf temel ilkeleri olacağı ve hizmetlerin vatandaş odaklı bir anlayış ile sunacağını ifade etti.

Share
316 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ