gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE KONUŞULDU

Uyuşturucu ile Mücadele Koordinasyon Toplantısı Vali Hulusi Şahin Başkanlığında Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Toplantıya; Belediye Başkan Vekili Hacı Murat Şahin, Hasankeyf Kaymakamı Haluk Koç, Beşiri Kaymakamı Mustafa Maslak, Kozluk Kaymakamı Osman Bilici, Gercüş Kaymakamı Mevlüt Şekerci, Sason Kaymakamı Abdullah Özadalı, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Bakçepınar, Batman Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Adnan Selçuk Erginöz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, ilgili Kamu Kurum Yöneticileri, BATSO Başkanı ve Batman Yeşilay Şubesi Başkanı katıldı.
Vali Şahin’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantı; İl Sağlık Müdürlüğü Şube Müdürü Yahya Yetiz’in uyuşturucu ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara ilişkin Kurula yaptığı bilgilendirme sunumun ardından, bir sonraki dönemde yürütülecek çalışmalar ele alınarak görüşüldü.
İlimizde uyuşturucu kullanımı ve satışına karşı mücadelenin azim ve kararlıkla sürdürüleceğini belirten Vali Şahin, İlimizdeki metruk binaların yıkılması, okul çevresindeki denetimlerin artırılmasını isteyerek, gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan ve bağımlılık yapıcı maddelerden korunmak amacıyla uyuşturucu kullanımına karşı ilgili kurumların koordineli bir şekilde mücadele edilmesi gerektiğini ifade etti. Ayrıca İlimizde bir rehabilitasyon merkezi kurulması konusunda çalışma yapmak üzere Vali Yardımcısı Haluk Koç başkanlığında, Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Murat Şahin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdülkadir Özer ve İl Sağlık Müdürü Mehmet Hakan Pamukçu’dan oluşan bir komisyon kurulması kararlaştırıldı.

Uyuşturucu ile Mücadele Konuşuldu

 

Share
223 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ