gap başlık

logo

UCİM’DEN BATMAN’A ÇIKARMA

UCİM’DEN BATMAN’A ÇIKARMA

İzmir Menderes’te 6 öğrenciye cinsel istismarda bulunan okul müdürünün yargılanmasını sağlayan Saadet Özkan öncülüğünde kurulan Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği (UCİM), Batman’da teşkilatlanma çalışmalarını sürdürüyor.

Türkiye’de 44 ü aşkın ilde faaliyet gösteren ve 33 Bini aşkın üyesi olan dernek, Batman’da da mayıs ayında kuruluşunu ilan etmişti. Gönüllülerle çalışacak olan UCİM, istismara uğramış çocuklara ve ailelerine psikolojik ve hukuki destek sunacak, istismarı önlemek ve farkındalık yaratmak için kurumlarla işbirliği içinde çalışmalar yapacaktır. İlimize çalışma ziyareti için gelen

Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Genel Başkanı Saadet Özkan, Genel Başkan Yardımcısı Yücel Ceylan beraberinde İl Koordinatörü Semra Yansit, İl Hukuk Koordinatörü Av. Eylem Yaman, İl Basın Koordinatörü İzzettin Ete ve Bir Kalp Bin Umut Platformu Başkanı Veysi Mercimekçi ile Batman Valisi Hulusi Şahin’i, Vali Yardımcısı Tuğba Polat’ı, Batman Belediyesi Eşbaşkanları Mehmet Demir ile Songül Korkmaz’ı makamlarında ziyaret etti. Daha sonra Batman Barosu’nda dernek üyeleri ile bir araya gelen Saadet Özkan ve Yücel Ceylan derneğin kuruluşundan bugüne yaşamış olduğu zorlukları anlattı. Burada bir açıklama Saadet Özkan “Bu yolda ilk başta yalnızdım, artık yalnız olmadığımı biliyorum. Her zaman  “Çocuklar bizim vatanımızdır, vatanımızı sahip çıkalım” diyorum. Unutmasınlar ‘Çocuklar konuşacak ,UCİM yanlarında olacak’”  diye konuştu. Karşılıklı görüş alışverişinden sonra Saadet Özkan ve Yücel Ceylan İlimizden ayrıldılar.

UCİM’den Batman’a Çıkarma

Share
424 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ