gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

 “Türkiye Bilardo Şampiyonası” Devam Ediyor

Valiliğimizin, Batman Belediyesi ve Türkiye Bilardo Federasyonunun işbirliğiyle ilimizde düzenlenen “Türkiye ‘3. Bant 3. Etap Bilardo Şampiyonası devam ediyor.

Yapılan ön elemeler sonucu aralarından, eski 3 Bant Dünya Şampiyonu Milli Sporcumuz Semih Saygıner, ulusal ve uluslararası şampiyonlarda şampiyon olan çok sayıda milli sporcumuzun yer aldığı ilk 32’ye kalan sporcuların katılımıyla, ‘3. Bant 3. Etap’ Bilardo şampiyonasının açılış ve sporcuların tanıtım seremonisi gerçekleştirildi.

Atatürk Kapalı Spor salonunda düzenlenen programa; Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan ve yönetim kurulu üyeleri, kamu kurum yöneticileri, çok sayıda genç sporcu ile vatandaş katıldı. Programda sporcuların tanıtımının ardından Vali Deniz ve Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ercan birer konuşma yaptı. Federasyon Başkanı Ercan, federasyon olarak yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi vererek, şampiyonada mücadele eden tüm sporculara başarılar diledi.

“Türkiye ‘3.Bant 3. Etap’ Bilardo şampiyonasının ilimizde düzenlenmesinin haklı gururunu yaşadıklarını belirten Vali Deniz,  bu tür etkinliklerin ilimizin tanıtımı açısından önem arz ettiğini vurgulayarak, “Bizler aslında daha coşkulu bir turnuvaya ev sahipliği yapmak isterdik ancak, 4 Ekim 2018 tarihinde bölücü terör örgütünün düzenlediği hain saldırı sonucu 8 kahraman jandarma personelimiz şehit oldu. Bu kalleş saldırıyı yapanlar, onların iş birlikçileri, terörü destekleyen her kim varsa bunun hesabını verecekler. Çanakkale’de başarılı olamayanlar şimdi piyonlarını sürüyorlar o piyonlarda er geç hak ettiği cezayı alacaktır. Hain terör saldırısından sonra Batman’da 10 binlerce insanımız Albayraklarıyla teröre karşı dimdik meydanlarda yürüdüler. Halkımızın duruşu ve güvenlik güçlerimizin kararlı mücadelesi sayesinde bu terör virüsü bu coğrafyadan yok olacaktır.

Terör örgütlerinin saldırıları bizim halkımıza olan hizmet şevkimizi kıramaz. Bizler daha üst düzeyde hizmetler yapacağız” diye konuştu.

Vali Deniz, “Aramızda dünya şampiyonu sporcularımız var muhteşem bir turnuva ülkemizin ay yıldızlı bayrağını dalgalandıran sporcularımıza hoş geldiniz diyorum. Gençlerimizi spora kazandırmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Spor kültürünü gençlerimize kazandırmak için çok büyük spor tesisleri inşa ettik. Farklı branşlarda 10 bine yakın genç sporcumuz var. Bizim çabamız geleceğimiz olan gençlerimizin eğitimlerinin yanında aynı zamanda sporda da başarıyı yakalamalarını sağlamaktır” dedi.

Vali Deniz, konuşmasının sonunda şampiyonanın ilimizde düzenlenmesinde emeği geçen;  Bilardo Federasyon Başkanı ve yönetimine, Batman Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ederek, şampiyonaya katılan tüm sporculara başarılar diledi.Konuşmaların ardından şampiyona düzenlenen maçlarla devam etti.

Share
230 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ