gap başlık

logo

TÜKETİCİ HAKLARI ZABITA AMİRLİĞİ KURULUYOR

TÜKETİCİ HAKLARI ZABITA AMİRLİĞİ KURULUYOR

Batman Belediyesi, Zabıta Müdürlüğü bünyesinde ‘Tüketici Hakları Zabıta Amirliği’ni kuruyor.

Batman Belediyesinin de yer aldığı ve aralarında Bitlis, Muş, Hakkari, Siirt, Şırnak il ve ilçe belediye zabıta müdür ve amirleri ile Ticaret İl Müdürlerinin de bulunduğu 6502 sayılı ‘Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunu’ bilgilendirme çalıştayı Batman’ın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Batman Belediyesi Zabıta Müdürü Hakkı Ertuğrul ve belediye zabıta personelinin de katılım gösterdiği çalıştaya Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdür Yardımcısı Bayram Uzunoğlan ile Ticaret Uzmanı Abdullah Fatih Çelenk konuşmacı olarak katıldı.

‘6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’ gereği belediyelerde zabıta müdürlüklerine bağlı Tüketici Hakları Zabıta Amirliğinin kurulması ve işleyişi yönünde bilgilendirmede bulunan Uzunoğlan ve Çelenk, yurt genelinde 81 vilayette çalıştayın yapıldığını ifade etti. Batman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Tüketici Hakları Zabıta Amirliği ile ilgili vatandaşlara birimin işleyişi ve vatandaşların haklarını nasıl kullanacakları konusunda önümüzdeki günlerde stant açarak bilgilendirmede bulunacak. Tüketici Hakları Zabıta Amirliği çalıştayında katılımcılara; satıştan kaçınma, fiyat etiketi, tarife, fiyat listeleri ve indirimli satışlarının denetimlerini yapmak gibi konu başlıkları hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

Tüketici Hakları Zabıta Amirliği Kuruluyor

Share
1726 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ