gap başlık

logo

TENİS HEYECANI BATMAN’DA BAŞLADI

TENİS HEYECANI BATMAN’DA BAŞLADI

Doğu ve Güneydoğu’nun 23 ilinden farklı kategorilerde 250 sporcunun katılım sağladığı ‘Tenis Doğu Ligi’ TPAO Yerleşkesinde bulunan tenis kortlarında start aldı.

Türkiye Tenis Federasyonunun faaliyet programında yer alan doğu ligi tenis müsabakaları 25 Ağustos 2020 tarihine kadar devam edecek.

Batman Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğünün ortaklaşa gerçekleştirdiği şampiyonanın açılış maçlarına Vali Hulusi Şahin, TPAO Bölge Müdürü Mustafa Demir, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Belediye Başkan Yardımcıları ve çok sayıda davetli katılım sağladı.

TPAO Tenis kurtlarında bulunan 4’ü açık ve 2’si kapalı olmak üzere 6 tenis kortunda oynanan müsabakalara tenis severlerde büyük ilgi gösteriyor. Batman’ı temsilen ise 1955 Batman Belediye Spor Kulübü ve İl Gençlik spor Kulübü sporcuları katılım sağlıyor. Müsabakalarda tenis federasyonu tarafından bir başhakem olmak üzere 5 hakem turnuva boyunca görev alacak.

“DOĞU LİGİ HEYECANIMIZI ARTIRDI”

 

 

 

 

 

 

Uzun bir aradan sonra pandemi sürecini geride bırakan, Tenis Doğu liginin heyecanını yaşadıklarını belirten Gençlik ve spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, katılım sağlayan tüm takımlara ve sporculara başarılar diledi. İl Müdürü Özperk “Sayın Valimiz ve Belediye Başkan Vekilimiz Hulusi Şahin’in destek verdiği turnuvamız 6 gün sürecek. Sporcularımızın konaklamasını Üniversite yurtlarımızda, yemeğini ise Belediyemiz üstlenmiştir. Batman Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştirilen turnuvaya, 51 takımda yaklaşık 250 sporcu iştirak ediyor. Altı gün sürecek organizasyona, Ağrı, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Tunceli, Van, Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak’tan takımlar katıldı. TPAO yerleşkesinde bulunan tenis kortlarında düzenlenen turnuvada, sosyal mesafe ve hijyen kuralları en üst seviyede uygulanıyor. Batman’da bizi sevindiren, onurlandıran ve heyecanlandıran bir karşılaşma var. Tenis müsabakalarına Batman olarak ev sahipliği yapıyoruz. Kız ve erkek toplam 51 takımımız var. Güzel bir ortam var ve maçlar çok güzel geçiyor. Umuyoruz ki gençlerimiz kendini geliştirir, dünya çapında büyük başarılar elde eder” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1932 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ