logo

“TEKNOPARK ile Batman Halkı Kalkındırılacaktır”

Batman’a Değer Katacak TEKNOPARK’ın Kuruluş Çalışmaları Devam Ediyor

Batman Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin büyük mücadele ve özverili bir çalışma ile hazırlan projesinin 22 Nisan 2017 tarih ve 30046 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak kurulduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, “İnşallah Batman, TEKNOPARK ile yüksek teknoloji kullanan sektörlerde istihdam ve büyüme sağlayacaktır” dedi.

Bilgilendirme Toplantısına, Batman Üniversitesi Genel Sekreteri Adnan Selçuk ERGİNÖZ, Batman Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Tuncay GÜNGÖR, ASKON Batman Şube Başkanı Selman Nasıroğlu, Batman Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hasan GÜL, Batman Belediye Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Hacı Murat ŞAHİN, Batman İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir ÖZER, Batman Ticaret Borsası Temsilcisi M.Şah ÇAKAR, Batman Ticaret ve Sanayi Odası Temsilcisi Abdullah DEMİR, Dicle Kalkınma Ajansı Batman Koordinatörü H. Burak YAVAŞ, ve TÜMSİAD Batman Şubesi Temsilcisi Hamza GÜNAYDIN katıldı.

Batman Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin Batman’ın teknoloji üreten yani katma değerli iş yapan bir kent olmasında önemli bir adım olduğunu aktaran Rektör DURMUŞ sözlerine şöyle devam etti: “TEKNOPARK’ımız,  uzun dönemli istihdamın artışı ve yenilik kaynağı olarak, teknoloji kökenli küçük işletmelerin ve ortaklıkların ortaya çıkarılmasını sağlayacaktır. Kent çevresini canlandırmada ve yerel yönetimleri teknolojik gelişmede aktif hale getirirken, araştırma geliştirme çabalarının, bölgesel ve yerel ekonominin yeniden yapılanmasına katkı sağlayacaktır. Bölgesel yenilik yaratma çabaları için altyapının oluşturulmasını sağlayacak ve bölgesel kaynaklar ile bölgenin araştırma kapasitesi, yükseköğretim kurumları arasında daha verimli ve aktif ilişkilerin kurulmasını sağlayacaktır. TEKNOPARK, ürün yeniliğinin oluşmasında yardım ederek, yerel sanayinin canlandırılmasını ve modernizasyonunu teşvik edecek, diğer bölgelerde faaliyet gösteren yüksek teknoloji firmalarını yöreye kazandıracaktır.” dedi.

Share
563 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ