gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

SÜRPRİZ YOK; BATMAN’DA SEÇMEN ‘HDP’ DEDİ; BELEDİYENİN YENİ BAŞKANI MEHMET DEMİR

İLÇE VE BELDELERDE AK PARTİ SÜRPRİZİ

Merakla beklenen mahalli seçimler, tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de dün gerçekleşti.

Batman merkezde sürpriz yaşanmazken, ilçe ve belde belediyelerde sürpriz sonuçlar ortaya çıktı.

Batman ili genelinde yer alan 11 belediyenin 5’ini Ak Parti, ‘4’ünü HDP ve 2’sini, Saadet Partili adaylar kazandı.

HDP Batman Merkez, Kozluk, Bekirhan ve İkiköprü de belediye başkanlıklarını kazanırken, Ak Parti ise Gercüş, Hasankeyf ,Sason,Balpınar ve Yücebağ da rakiplerini geride bırakarak ipi göğüsledi. Öte yandan Saadet Partili adaylar ise Beşiri ve Kayapınar da belediye başkanlıklarını kazandı.

BATMAN BELEDİYE BAŞKANLIĞINI HDP’Lİ DR.MEHMET DEMİR KAZANDI

Batman merkez belediye başkanlığı seçimini kesin olmayan sonuçlara göre  % 65 oy oranı ile HDP’nin adayı Dr.Mehmet Demir kazanırken en yakın rakibi Ak Parti adayı Murat Güneştekin ise seçmenin % 28 oyunu aldı.  Seçim sonrası Batman merkezde çıkan seçim sonucu beklendiği gibi olurken, esas ak parti ilçe ve beldelerde sürpriz yaptı.

HASANKEYF EFSANESİ DEVAM EDİYOR KAZANAN ABDULVAHAP KUSEN

AK Parti Hasankeyf Belediye Başkan adayı Abdulvahap Kusen seçimleri büyük bir farkla kazandı. Kusen 1133 oy alırken, HDP adayı ise 627 oy alabildi.

BEŞİRİ’DE SÜRPRİZ SAİT KARABULUT KAZANDI

HDP İLE Ak Partinin çekiştiği Beşiri ilçesinde son anda saadet partisinden aday gösterilen eski başkan Karabulut ipi göğüsledi. Saadet Partisi Beşiri ilçesinde 2265 oy alırken, AK Partinin adayı Hüsamettin Akın ise 2230 oyda kaldı. Aradaki 35 oy farkı seçimin sonucunu belirledi.

GERCÜŞ İLÇESİNDE AK PARTİLİ GÜNDÜZ GÜNAYDIN KAZANDI

Seçimin çekişmeli geçtiği Gercüş ilçesinde HDP’li Zeynep Oduncu’yu 90 oy  farkı ile  geçen Ak Partili Gündüz Günaydın 1615 oy alarak Gercüş ilçe belediye başkanlığını kazandı.

KOZLUK İLÇESİNDE HDP ADAYI AYHAN EREN KAZANDI

İlimizin en büyük ilçesi Kozluk ilçesinde HDP adayı Ayhan Eren Ak Partili Eski Başkan Veysi Işık’ı  geride bırakarak seçimi kazandı.

SASON İLÇESİNDE ASLAN SÜRPRİZİ

Sason ilçesinde seçimin güçlü adaylarından Ak Partiden aday gösterilmediği için Cumhuriyet halk partisine geçen mevcut Başkan Cuma Uçar girdiği seçimi sürpriz bir şekilde kaybetti. Bilindiği üzere CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cuma Uçar’a destek amaçlı Sason ilçesine gelerek  miting düzenlemişti.

BALPINAR’LILAR HÜSEYİN GEYLANİ DEDİ

Batman Merkeze bağlı Balpınar Beldesinde AK Parti adayı Hüseyin Geylani 1015 OY ALARAK Belde belediye başkanlığını kazandı. Saadet Partisi  922 oy alırken HDP’de 856 oy aldı.

YÜCEBAĞ BELDESİNDE ESKİ BAŞKAN ABDULLAH BİL SEÇİLDİ

Sason Yücebağ Beldesinde çekişmeli geçen seçimleri AK Parti adayı Abdullah BİL kazandı.

İKİ KÖPRÜDE HDP’Lİ OSMAN KARABULUT KAZANDI

Beşiri’ye bağlı İkiköprü beldesinde HDP’li Osman Karabulut seçimi kazandı. Ak Partili Yakup Kıyanç küçük bir fark oyla kaybetti.

BEKİRHAN’DA HDP’Lİ FIRAT KARABULUT KAZANDI

Kozluk ilçesine bağlı Bekirhan Beldesinde belediye başkanlığını HDP’li Fırat Karabulut kazanarak beldenin yeni belediye başkanı oldu.

KAYAPINAR’DA SP’Lİ SAMİR ÖZHAN BAŞKANLIĞI KAZANDI

Gercüş ilçesine bağlı Kayapınar Beldesinde çekişmeli geçen belediye başkanlığı seçimini Saadet partili Samir Özhan kazandı.

Share
4380 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ