gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

SP’den Emine Şahin’in Tutuklanmasına Tepki

​Üniversite öğrencisi Emine Şahin’in tutuklanmasına tepki gösteren Saadet Partisi Batman İl Başkanı Mehmet Fırat, ‘Atatürk ilah değildir’ sözünü söyleyen Şahin’in yanlış bir şey yapmadığını belirtti.

Edirne’de 10 Kasım törenlerinin yapıldığı alanda geçerken sarf ettiği sözler nedeniyle polis tarafından gözaltına alınan ve sonrasında tutuklanan üniversite öğrencisi Emine Şahin’in tutuklanmasına bir tepki de Saadet Partisi Batman İl Başkanı Mehmet Fırat’tan geldi.

‘Atatürk ilah değildir’ demenin bir suç olmadığını ifade eden Fırat, bu yüzden Emine Şahin’in yanlış bir şey yapmadığını ve haksız yere tutuklandığını aktardı.

Fırat, “Türkiye’de son zamanlarda gelişen olaylar gerçekten toplumumuzu derinden yaralamaktadır. Özelliklede öğrenci kardeşimizin Atatürk ile ilgili söylemiş olduğu ifadeler hiç de o kadar üzerinde durulacak bir mesele değildir. Ama maalesef gündem değiştirilmek için birileri bu tür şeyleri kaşıyorlar. Bu tür meseleleri özellikle ortaya atıyorlar ki ortalık karışsın, gündem değişsin.” dedi.

Share
521 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ