gap başlık

logo

SASON’DA BARIŞ PINARI’NA DESTEK YÜRÜYÜŞÜ

SASON’DA BARIŞ PINARI’NA DESTEK YÜRÜYÜŞÜ

Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan ‘Barış Pınarı Harekatı’na destek için yurt genelinde olduğu gibi Sason’da da yürüyüş yapıldı.

Sason Şehit Aileleri ve Gazilerle Yardımlaşma Derneği tarafından “Mehmetçiğe Destek İçin Sen De Gel” çağrısı üzerine ellerinde Türk bayraklarıyla Sason Merkez Cami önünde toplanan kalabalık grup, “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” sloganları atarak, Cumhuriyet Meydanından İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün önüne kadar yürüdü.

Barış Pınarı Harekatı’na katılan Mehmetçiğimiz için yapılan yürüyüşe, Sason Kaymakamı Abdullah Özadalı, Tabur Komutanı Binbaşı İsmet Demirgürelli, İlçe Emniyet Amir V. Mehmet Murat Sudagezer, İlçe Jandarma Komutan V. Üsteğmen Eren Erdem, çok sayıda kurum amiri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı. Mehmetçiğimizin Suriye’nin kuzeyinde terör örgütlerine karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatı’nın barışla sonuçlanması için Fetih Süresi okunup, dualar edildi.

Sason’da Barış Pınarı’na Destek Yürüyüş (3) Sason’da Barış Pınarı’na Destek Yürüyüş (1)

Share
311 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ