logo

Şahin Sakarya’daki Vahşi Cinayeti Kınadı

Sakarya’da yaşanan iğrenç olayla ilgili açıklama yapan HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin; “Sakarya’da tecavüze uğradıktan sonra katledilen 20 yaşındaki Emani Al Rahmun ile 10 aylık erkek çocuğu Halaf Al Rahmun’a ve doğmamış 7 aylık bebeğine reva görülen vahşi cinayet toplum vicdanını derinden yaralamıştır. Yapılan bu vahşi ve iğrenç cinayeti kınıyor, faillerin en ağır cezaya çarptırılmalarını bekliyoruz. Maktullerin yakınları başta olmak üzere tüm Suriyeli kardeşlerimize başsağlığı diliyoruz.

Savunmasız bir kadına tecavüz ederek onu ve yavrularını hunharca katletmenin mazur görülecek hiçbir tarafı yoktur. İnancın zayıflatılması ve ahlaki değerlerin dejenere edilmesi neticesinde hiçbir kutsal tanımayan, komşusunun namusuna, akrabasının ırzına göz diken, insani değerlerini kaybetmiş vicdan yoksunu insan müsveddeleri yetişmiştir.

Ülkelerinde yaşanan iç savaştan ve çatışmalı ortamdan kaçıp bizlere sığınan bu kardeşlerimizi Rabbimizin bizlere emanet ettiği misafirler olarak görüyoruz. Onların mağduriyetlerini gidermeyi, ırzlarını ve namuslarını korumayı İslami ve insani bir görev olarak telakki ediyoruz. Halkımızı, Suriyeli kardeşlerimizi sahiplenmeye, mağduriyetlerini gidermeye ve art niyetlilerin provokasyonlarına karşı sağduyulu olmaya davet ediyoruz” dedi.

Share
355 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ