logo

Şahin; “Mağdur Edilen Kardeşlerimizin Yanındayız”

Kendilerini ziyaret eden TPIC işçilerinin sıkıntılarını dinleyen HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, yaşanan mağduriyetin giderilip, işçilerin işe geri alınması gerektiğini söyledi.

TPIC işçilerinden oluşan heyeti, HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin karşıladı.Yaklaşık 2 yıldır haksız ve hukuksuz bir şekilde işten çıkarıldıklarını ve bir daha işe alınmadıklarını belirten işçiler, HÜDA PAR’dan sorunlarının çözümü için destek istediklerini belirttiler.TPIC işçilerinin sorunlarını ilk günden beri takip ettiklerini ve yanlarında olduklarını dile getiren Şahin, işçilerin mağdur edildiğini aktararak, işçilerin tekrar işe alınması için ellerinden gelen tüm çabayı sarf edeceklerini kaydetti.

İşçilerin bir an önce mağduriyetlerinin giderilmesi gerektiğini vurgulayan Şahin, “Bu kardeşlerimiz mağdur edilmiş ve emeği çalınmış. Bu kardeşlerimiz bilek gücü, alın teriyle yıllardır çalışmışlar fakat hak ettikleri haklarını alamıyorlar. Gerek yerel gerek iktidar olan siyasi partiler maalesef bu konuda sessiz kalıyor. Bu kardeşlerimizin hakkı yeterince sorulmuyor ve takip edilmiyor. Biz HÜDA PAR olarak bu mağdur edilen kardeşlerimizin yanındayız. Kesinlikle ve kesinlikle diyoruz ki hak ettikleri neyse o hakları almakla birlikte bunların tekrar işe alınması lazım” dedi.

Share
332 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ