gap başlık

logo

SAHADER, BATMAN MERKEZLİ KURULDU

SAHADER, BATMAN MERKEZLİ KURULDU

“Bir şehirde hayvanlar insanlardan kaçmıyor ise, o şehir yaşanılabilir bir şehirdir” şiarı ile sosyal medyada örgütlenen gönüllüler, dernek kurdu.
Doğada bulunan hayvanlara yiyecek, su, bakım, sahiplendirme ve ilkyardım konusunda farkındalık oluşturan gençler, ülke genelinde Sahipsiz Hayvanlar Derneği (SAHADER)’i kurdu. Dernek Yönetimi “Etkinliklerimize Batman Halkından duyarlılık bekliyoruz. Atık yiyeceklerinizi bir kaba bırakıp bir kap su ile hayvanların ulaşabilecekleri yerlere bırakmalarını istiyoruz. Besleme etkinliklerimize katılmak isteyenler bizi instagram ortamında @batmanhayvanseverler_ adresinden takip edebilirler” dedi.
DERNEK YÖNETİMİ ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU:
Batman Merkezli Derneğin Genel Başkanlığına Menekşe Baday getirilirken, Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Genel Sekreterlikten Sorumlu Başkan Yardımcısı: Veysi Mercimekçi, Başkan Yardımcısı: (Sayman): Sevim Can, Başkan Yardımcısı: (Besleme Program Sorumlusu): Buket Oruç, Başkan Yardımcısı: (Sosyal Projeden Sorumlu) Cahit İsen, Yönetim Asil Üye: Nimetullah Durmaz, Yönetim Asil Üye: Hatice Argun

Sahipsiz Hayvanlar Derneği Kuruldu (1)

Share
575 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ