gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

REKTÖR DURMUŞ “SIFIR ATIK PROJESİNİ DESTEKLİYOR VE UYGULUYORUZ”

‘Batman’ kostümlü Aydın Aydın, Batman Üniversitesinden Canlı olarak TRT Kürdî’de yayınlanan Çepık Programında Dikkatleri Plastik Atıklara Çekti.
Batman Üniversitesi ev sahipliğinde TRT KURDÎ tarafından organize edilen ve Aydın Aydın’ın canlı olarak sunduğu “Çepık” programı Merkez Kampüs’te düzenlendi.
Programa gökyüzünden sarkıtılan halatla “Batman” kostümü ile sahnedeki plastik atıkların içine inen Aydın Aydın, “Tüm dünyaya Batman’dan, Batman Üniversitesi’nden plastik atıkların zararları dikkat çekerek bir mesaj vermek istiyoruz. Dünyamızı daha fazla kirletmeyelim, Sıfır atık projesini destekleyin” dedi.
Programda sahneye davet edilen Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş “Batman Üniversitesi olarak sıfır atık projesini destekliyor ve uyguluyoruz. Üniversite olarak artık geleceğimizi çöpe atmıyoruz, sıfır atık projesi ile israfı önlüyoruz. Batman Üniversitesi “Sıfır Atık Projesi” için kompost makinesi alıyor.” dedi.
Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş, Batman Üniversitesi öğrenci ve personellerinin yanı sıra Batman halkının da yoğun bir katılım sağladığı programı düzenleyen TRT Kürdi yöneticilerine, programı sunan Aydın Aydın’a ve emeği geçen tüm kesimlere teşekkür etti.
Batman kostümü ile sahnede “pıt pet” şarkısını seslendiren Aydın Aydın, Rektör Durmuş ve sahnedeki çocuklarla birlikte sahnede yer alan plastik atıkları geri dönüşüm kutularına doldurarak tüm izleyenleri plastik atıkların tekrar geri dönüşüme göndermeye teşvik etti. Aydın Aydın’ın sunduğu “ÇEPIK” programında Hülya Bozkaya, Tayfun Öztoprak, Mahmut Bozan, Berivan, Hozan Serhat Ciziri şarkı ve türküleri ile hem ekran başındaki hem de Batman Üniversitesi Merkez Kampüsteki izleyicilere keyifli ve hoşça vakit geçirtti. Aydın Aydın konukları ile birlikte hem tv başındaki izleyenleri hem de Batman Üniversitesi Merkez Kampüs bahçesini dolduran izleyicilere halaylar, türkülerle dolu bir gece yaşattı.

Dikkatler Plastik Atıklara Çekildi (5)

Share
410 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ