gap başlık

logo

PROJE TASARILARI HAYATA GEÇİRİLİYOR

PROJE TASARILARI HAYATA GEÇİRİLİYOR

Sason Kaymakamı Abdullah Özadalı başkanlığında, proje koordinasyon toplantısı Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya; Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hürriyet Bozkurt, İlçe Tarım ve Orman Müdür V. Eyüp Aktaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Çağlayan, İlçe Halk Eğitim Müdürü Mehmet Sıddık Bozkurt, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Yağmur ve Mühendis Garip Kılıç katıldı.

Kurumların işbirliği halinde hazırlamış olduğu projelerin görüşüldüğü toplantıda; meyveciliği geliştirme projesi kapsamında,  ilçemizin farklı köy ve mahallerinde %70 hibeli 2, 3 veya 5 dekarlık alanda yaklaşık 50 adet kapama ceviz bahçesi kurulması amaçlanırken,  Sason’da ipekböcekçiliğinin yaygınlaştırılması ve üretiminin arttırması kapsamında, yıl içerisinde birden fazla üretimin sağlanması amacıyla, üreticilerin ihtiyacını karşılayacak inficar evinin kurulması ve ihtiyaç halinde daha fazla sayıda besi evi kurulmasının hedeflendiği görüşüldü.

Kaymakam Abdullah Özadalı, hazırlanmış olan projelerin hayata geçirilmesinde ihtiyaç sahibi vatandaşların gelir seviyesini yükseltmeyi amaçladıklarını belirtti.

Proje Tasarıları Hayata Geçiriliyor

Share
1135 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ