gap başlık

logo

PİLOT TAKIM DEDİLER LİGE SOKMADILAR…


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

Merhaba değerli okurlar, yazılarımı takip edenlerin malumu üzere son yazımı B.A.L’a (Bölgesel Amatör Lig) katılacak takımlar üzerine yazmış ve bunun şehrimize yapacağı katkılardan söz etmiştim, akabininde ise liglerin başlangıcı pandemi şartları öne sürülerek ertelenmiş ve sonrasında yeni bir statü açıklanmıştı.

Ne yazık ki geçtiğimiz günlerde haberdar olduğum bir konu tüm sporseverleri olduğu gibi benide derinden üzdü.

İlimizi B.A.L’da temsil edecek takımlardan biri olan ve organik olarak Belediye kurumuna bağlı olan ayrıca geçen yıl Büyük Batman Petrol Sporun Pilot takımı ilan edilen büyük umutlarla tanıtımı yapılan 1955 Batman Belediye Spor, yöneticileri ve teknik heyeti tarafından bütçe yetersizliği, diğer takımların iyi hazırlandığı ve  takımın bu şartlar vede oyuncu grubuyla başarısız olup küme düşüleceği yönünde bahaneler üretilerek Belediye Başkan Vekili olan Sn.Hulusi Şahin ikna edilmiş, daha önce lige katılım yapılacağı  açıklanan, Hasankeyf kampı dahil olmak üzere 3 aydır hazırlık sürecinde olan takımı ligden çekmiş ve takımı dağıtarak hazırlıklarına ara vermiştir.

Değerli kulüp yöneticilerine, Batman Spor Kamuoyunun merak ettiği şu soruları herkese açık bir şekilde soruyorum.

Hani bu takım Batman Petrol Spora Pilot takım olacaktı?

Elindeki Batmanlı oyunculara güvenmeyen takımdan pilot takım olur mu?

Bu takıma yön verenler neden şehrimizin genç sporcularını küçük görüyor, neden güvenmiyor?

Hani bu takıma gerekli tüm kaynaklar Belediye ve Özel idare tarafından sağlanacaktı, bu takım neden kaynaksız kaldı, eldeki kaynaklar bol keseden mi harcandı?

3 ay boyunca takımla çalıştırdığınız otuza yakın oyuncunun emeğine yazık değil mi?

Bu gençleri sizler Batman’ın seçkin amatör takımlarından en iyiler arasından seçmediniz mi?

Hoca olarak takımın başında bulunan kişi Batmanın en yetenekli amatörlerinden oluşan oyuncu grubunu neden 3 aylık süreçte lige hazır hale getiremedi?

Profesyonel liglerden önce başlayıp bitecek olan bu ligde kendini parlatacak oyuncular başta Petrol Spor olmak üzere bir üst seviyeye gidemez miydi?

3 ay boyunca takıma harcanan paraların boşa gitmesine ve oyuncuların müsabaka dönemini boş geçirmesine neden müsaade edildi, bu davranışınızla neden bu gençlerin önünü kestiniz?

Batman adına B.A.L’a katılacak diğer takım tüzel olmayan kişiler tarafından yönetiliyor, Belediyenin bu şahıslar kadar kudret ve imkanı yok mu ki büyük ölçüde mali konular bahane edilip bu takım lige sokulmadı? Bu itibar kaybının önüne nasıl geçeceksiniz ?…

Çok çok önceden herkesin öngördüğü konu düşmenin olmayacağıydı, sportif başarısızlık ihtimali bahane edildi, böyle bir ihtimal her dönem ve her takımda vardır. Asıl konu Batman Petrol Spora milyonlarca kaynak oluşturulabilen bir ortamda şehrin amatörlerine gerekli ilginin gösterilmemesidir. İnanıyorum ki Sayın Valiye konu lisanımünasip ile lanse edilseydi kendisi Petrol Spora yaptığı gibi buraya da gerekli kaynakları oluşturabilirdi ve bu gençler bu dönemi boşta geçirmezdi.

Sorular ve konular uzar gider, iş ki cevabı verilsin yapılan yanlışların üstü örtülüp tekrarına zemin oluşturulmasın.

Sözün özü Petrol Spora alınacak orta seviye iki oyuncunun bile transfer parası etmeyecek bir rakam bu takımın sezonu idame ettirmesine yeterdi ve bu takım Petrol spora 30 kişi içinden 2 oyuncu bile çıkarabilse bu masrafları ziyadesiyle amorti edebilecekti, koskoca şehrimizin koskoca amatör takımı şu ya da bu sebeplerden dolayı lige sokulmadı emeği geçenler mutlu mudur bilinmez ama biz Batmanlı sporseverler mutlu değiliz, bu bir ayıptır bu bir yanlıştır üstünü örtmek yerine sebebi araştırılıp ortadan kaldırılmalıdır.

Bu şehrin gençlerine yazıktır, belediye bir park eksik yapsa da olur yeter ki bu takıma kaynak aktarılsın, pandemi sebebiyle alt seviye amatör liglerin oynanmadığı bu dönemde sporcu gençlerimiz sağda solda değil sahada, geleceklerinin peşinde olsunlar.

Kalın Sağlıcakla.

Share
950 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DEMEK Kİ İSTEYİNCE OLUYORMUŞ; BELEDİYENİN GELİRİ 220 MİLYON LİRA ARTTI…

  14 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Önceki gün valimiz ve aynı anda belediye başkan vekili olan Sayın Hulusi Şahin’i makamında ziyaret ettim. Birçok konu hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Tabi görüş alışverişi yaparken de, Sayın Şahin ilimizin sorunlarının çözümü noktasında yapılanları anlattı. Hem vali, hem de belediye başkan vekili olan Sayın Hulusi Şahin,  eleştirilere konu olan bazı mahallelerde ortaya çıkan çukurlar ve görüntü kirliliği hakkında çok açık ve net ifadeler kullandı... “Mansur bey; ben Batman halkının on yıllardır süre gelen birçok altyapı sorununu...
 • BATMAN’A TÜBİTAK FEN LİSESİ KURULSUN…

  11 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Herkesin düşüncesi aynı olmayabilir ama önemli olan düşünmektir. İçinde yaşadığımız çağda sabit düşünce ve sabit davranışlarla yol almak, başarılı işler yapmak neredeyse imkânsıza yakındır. Bu sebeple yönetici makamında bulunanların daha farklı ve daha esnek düşünerek yeniliklere uyum sağlaması, ilham vermesi, yol göstermesi ve fırsatlar yaratması önemlidir. Son yıllarda genel bütçeden eğitime ayrılan payın yükselmesinin bir sonucu olarak ilimizde bulunan okulların fiziki mekânları yenilenmiş ve derslik başına düşen öğrenci sayısında b...
 • ZAMANI GERİYE ÇEVİREBİLSEK…

  04 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Eski yılları, eski günleri çok ama çok arıyorum… Hem de bir anne ve babaya kavuşmanın hasreti ve özlemi gibi… Düşünsenize; bir mahallede yaşıyorsunuz ve o mahallenin neredeyse ev kapıları açık, komşu komşuya aş götürür, analar kısır, dolma, börek, gözleme vs. Allah ne kısmet ettiyse oturup hep birlikte yemek yiyip, sohbet edip, samimice dertleşiyorsunuz… Paylaşmanın, dertleşmenin, sohbet etmenin, sahiplenmenin ve sorunu olan ailelerin sorunlarına hep birlikte çözüm üretmenin duygusunu yaşıyorsunuz… Mahallede komşu çocuklarla toprak ...
 • GELECEĞİN PETROLSPORLULARI STADA NEDEN ALINMIYOR?

  04 Ekim 2021 Yazar Makaleleri

  Bu hafta sonumu her iki haftada bir olduğu gibi yine Batman Petrol Spora ayırdım ve Şehir stadına Artvin Hopa maçını izlemeye gittim. Takımımız taraftarların yoğun ilgisi, desteği ve güzel oyunuyla maçı kazandı, son zamanlarda izlediğimiz en iyi Petrol Sporu izledik. Kaçan pozisyonlar bir hayli çoktu, oynanan oyun mükemmel değilse de iyiydi, daha iyi olacaktır inşallah. Biz aşı takvimini tamamlamış yetişkinler olarak bu maçın zevkine ve atmosferine mazhar olduk fakat, beni maçı kazanmanın sevinci ile eşit düzeyde üzen bir durum oldu, son ...