gap başlık

logo

PANDEMİ HOBİ ALIŞKANLIĞINI ARTIRDI

PANDEMİ HOBİ ALIŞKANLIĞINI ARTIRDI

Tüpraş emeklisi Abdullah Sapan, atıkları adeta sanata dönüştürüyor.

1979 yılında Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı bünyesinde bulunan Tüpraş’ta farklı ünitelerde görev aldığını ifade eden Sapan, 2006 yılında emekliye ayrıldı.

Covid-19 pandemisi nedeniyle belirli yaş gruplarının dışarı çıkmaması sonucu evinde kalarak hobi çalışmalarına başladığını ifade eden Abdullah Sapan “Atılabilecek her türlü malzemeyi boyayarak sıfır atık olarak bilinen tüm materyalleri sanata dönüştürüyorum. Birçok kişi bunların atık olmadığını zannediyor ve daha sonra çok şaşırıyorlar. Yaptığım ürünler arasında meyve çekirdeklerini boyayarak hayvan figürleri elde ediyorum. Çoğu zaman gazoz şişesi, konserve kapakları, taş, ceviz kabuğu, plastik tabak, pipet vs. gibi materyalleri de farklı figür vererek değerlendiriyorum” dedi.

Resime merakının yanı sıra değişik hobilere de el yatkınlığı nedeniyle boyayıp değerlendirdiğini belirten Abdullah Sapan, çalışmalarının beğenilmesi sonucu onu farklı çalışma yapmaya sevk etti.

Sapan “Koronavirüs pandemisi dolayısıyla kapanmalar bizleri adeta eve hapsetti. Atılacak materyalleri kendime has tekniğimle boyayıp sanatsal bir çalışma haline getiriyorum. Her geçen gün beğenilen bu çalışmalarım beni farklı çalışma yapmaya sevk etti” şeklinde konuştu.

Share
140 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ