gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

ÖĞRETMEN DEĞİŞİKLİĞİNE TEPKİ

Batman İlkokulu’nda sıkça sınıf öğretmenleri değişen öğrenci velileri, çocuklarıyla birlikte okul önünde bir araya gelerek yaşanan duruma tepki gösterdiler.
Batman İlkokulu’nda sınıf öğretmeninin sıkça değiştirilmesine tepki gösteren öğrenci velileri, çocuklarını okula göndermeyerek yaşanan durumu protesto ettiler. İlkokulda aynı sınıfta eğitim gören öğrencilerin sınıf öğretmeni bir dönemde 6 defa değişti. Sıkça yaşanan öğretmen değişikliğinin çocuklarının eğitimini olumsuz yönde etkilediğini belirterek duruma tepki gösteren öğrenci velileri, sorun giderilinceye kadar çocuklarını okula göndermeme kararı aldı.
Okul önünde toplanarak durumu protesto eden veliler, bu konuda öğrencilerin fazlasıyla sıkıntı çektiğini aktardılar.
Çocuklarını 2-3 gündür okula göndermediklerini söyleyen veliler, sürekli değişen öğretmen sorununun öğrencilerin eğitimini kötü etkilediğini ve bu yüzden çocuklarının ders notunun düştüğünü vurguladılar. Konu ile ilgili konuşan okul yetkilileri ise yaşanan sorunun ellerinde olmadığını, kendilerinin de bu durumdan hoşnut olmadıklarını aktardılar.
“Çocuklarımızın ders notları düşüyor”
Öğretmen değişikliğinin öğrencileri kötü etkilediğini belirten velilerden İlyas Gündüz, “Önceki öğretmen, 3 yıl içinde çocuklarımızı çok iyi bir seviyeye getirdi, ondan oldukça memnunduk. O gittikten sonra yeni gelen ile beraber 6’ncı öğretmen değişikliği oldu. Çocuklarımız daha öğretmenlerine alışamadan, tanımadan öğretmen tekrar değişiyor. Sürekli öğretmen değişikliği çocuklarımızı olumsuz etkiliyor. Çocuklarımızın ders notu oldukça düştü. İsteğimiz iyi ve daimi bir öğretmendir. Yetkililerin bu duruma bir çözüm bulmasını istiyoruz.” dedi.

Velilerden sıkça yapılan öğretmen değişikliğine tepki

Share
256 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ