gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

ÖĞRENCİLERİN KARNE HEDİYESİ DAĞITILDI

Batman Valiliğinin destekleri ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Başkanlığınca hayata geçirilen “Başarı Ödüllendirilir” projesi kapsamında teşekkür ve takdir belgesi alan 300 öğrenciye, karne hediyesi olarak bisiklet dağıtıldı.
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde faaliyet yürüten Güneykent Aile Destek Merkezi’nde düzenlenen törene; Vali Hulusi Şahin, Vali Yardımcısı Haluk KOÇ, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, kamu kurum müdürleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Projenin amacına ilişkin açıklamalarda bulunan SYDV Müdürü Beşir Arslan “Öğrencilerin okul başarılarını ödüllendirmenin yanında, çocuklarımızın ve ailelerinin yalnız olmadıklarını, devletimizin her daim yanlarında olduğunu göstermektir. Proje yıl boyunca devam edecektir” diye konuştu. Törende kısa bir konuşma yapan Vali Şahin, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının İlimizde çok önemli ve kıymetli hizmetler yaptığını belirterek, “Başarı ödüllendirilir projesi” de çok güzel bir fikir ile hayata geçirilen bir proje olduğunu ifade etti.
Vali Şahin “Başarı ödüllendirilir projesindeki kastımız başarı ile birlikte, bu çocuklarımız aynı zamanda ailelerinin göz bebeği, ahlaken ve karakter bakımından kıymetli çocuklar, sınıflarında örnek çocuklardır. Dolayısıyla biz onları bu örnek duruşlarından dolayı tercih ettik. Çocuklarımızı hem akademik başarılarından, hem de ahlaken yüksek karakterlerinden dolayı ödüllendirmiş olacağız. Aynı zamanda da Batman’da bisiklet kullanımını da yaygınlaştırmış olacağız” dedi. Tören, Vali Şahin ve kamu kurum müdürleri tarafından öğrencilere bisikletlerin verilmesiyle sona erdi.

300 Öğrenciye Bisiklet (1)

Share
212 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ