gap başlık

logo

ÖĞRENCİLERE OTOBÜS AYLIK 40 TL

ÖĞRENCİLERE OTOBÜS AYLIK 40 TL

Her platformda öğrencilerin yanında olduklarını ifade eden Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, belediye toplu taşıma araçlarında geçerli olacak olan ve öğrencilere ulaşımda büyük avantaj sağlayan yeni yıl müjdesini verdi.

Belediye Meclisini aldığı kararla Dicle Kart bayilerinde 40 TL karşılığında aylık aboneliğini yapan öğrencilerin ay boyunca belediyenin toplu taşıma araçlarından sınırsız faydalanacağını belirten Eş Başkanlar Dr. Demir ve Korkmaz “Batman genelinde bulunan ailelerimizin ekonomik durumunu göz önüne alarak öğrencilerimizin okullarına gidip gelmelerinde sorun yaşamaması için böyle bir karar aldık. Bunun için İşletme ve İştirakler Müdürlüğümüze bağlı Dicle Kart birimi ile Batman kent merkezinde bulunan Dicle kart dolum büfelerinde çalışmalarımızı tamamladık. Uygulama için yılbaşını bekliyoruz” ifadelerinde bulundu.

Bu arada Batman Belediyesi almış olduğu meclis kararıyla 2019 yılındaki belediye toplu taşıma araçlarındaki ücretlendirme tarifesinde herhangi bir değişikliğe gitmeyerek 2020 yılında da öğrencilere 1,25 TL, Sivil vatandaşlara ise 1,50 TL ile ulaşım hizmeti vermeye devam edecek.

Öğrenci Abonman Kart 40 TL

Share
619 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ