gap başlık

logo

NECAT AMCA, DUALARLA ANILDI

NECAT AMCA, DUALARLA ANILDI

Merhum iş insanı Necat Nasıroğlu, vefatının 2. yıldönümünde dualarla anıldı.

Batman Üniversitesi Raman Kampüsü’nde gerçekleşen anma programına Vali Hulusi Şahin, Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, Jandarma Komutanı İsa Çakmak, Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş, Müftü Turgut Erhan, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Fernas Yönetim Kurulu Üyesi Ferhat Nasıroğlu, İl Genel Meclis Başkanı A.Vahap Akbaş, ASKON Başkanı, Ticaret Borsası Başkanı, BATSO Başkan Vekili, Nasıroğlu Ailesi ve öğrenciler katıldı. Bir Memleket Sevdalısı Necat Nasıroğlu konulu video sunumda Necat Amca’nın hayatından kesitler izletildi. Fernas Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Nasıroğlu, yapımına başlanan Necat Nasıroğlu Külliyesini tanıttı. 8 bin kişi kapasiteli külliye projesinde camii, konferans salonu, Kur’an Kursu, kütüphane, millet bahçesi ve dini nikâh salonuna yer verileceği belirtildi.

Anma programında konuşan Rektör Durmuş “Necat Amca sadece Batman sevdalısı değil, proje adamıydı. Bundan sonra onun anısına geleneksel olarak yapacağımız programların ismini ‘ Batman Sevdalısı ve Proje Adamı Necat Nasıroğlu’ koyacağız. Çünkü o başkaları gibi sadece konuşmaz, proje üretir ve onları hayata geçirirdi” dedi.

Vali Hulusi Şahin ise “İyi örnekler eğitimde en çok kullanılan öğelerdir. O da çok iyi bir örnekti. Ben kendisini tanımadım ama eserleri ortada. Herkes onu eserleri ile tanıdı. Geriye sadece bir şirket bırakmadı. Hayırsever bir aile ve Nasıroğlu Vakfını miras olarak bıraktı. Nasıroğlu Vakfının en güzel projelerinden biri de külliyedir. Sadece dini olarak değil, ilmi, bilimsel ve yaşam alanı merkezi olarak, şehrin kalbine yerleşecek bir projedir. Çevre illerden de ziyaretçi çekecek bir projedir. Herkes ölecek ama önemli olan hoş bir seda bırakmaktır. Ancak o zaman kalıcı olursun. Necat Amca da bunu başardı. Hoş bir seda bıraktı” dedi.

Anma programında İl Genel Meclis Başkanı A. Vahap Akbaş, Necat Amca’nın portresini, Fernas İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Ferhat Nasıroğlu’na 15 STK adına takdim etti. Anma programında sonra konuklar, Mühendislik Mimarlık Fakültesi ve Necat Nasıroğlu Hatıra Ormanını gezdi.

Nasıroğlu, Dualarla Anıldı (6) Nasıroğlu, Dualarla Anıldı (8) Nasıroğlu, Dualarla Anıldı (4) Nasıroğlu, Dualarla Anıldı (5) Nasıroğlu, Dualarla Anıldı (3) Nasıroğlu, Dualarla Anıldı (2) Nasıroğlu, Dualarla Anıldı (1)

Etiketler: » »
Share
908 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ