gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

“MÜSLÜMANLAR BUGÜN PEYGAMBERE VE ONUN SÜNNETİNE DAHA ÇOK SAHİP ÇIKMALILAR”

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından Batman’da düzenlenen “Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” etkinliğinde konuşan alimler, Peygambere ve onun sünnetine sahip çıkma çağrısında bulundular.

Peygamber Sevdalıları Vakfı Batman İl Koordinatörlüğü tarafından, “Ahlak ve Adalet Rehberi Hazreti Muhammed” temasıyla Yeni Otogar yanındaki alanda, “Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” etkinliği düzenlendi. Ellerinde tevhid bayrağı, dillerinde tekbir ve salavatlarla etkinliğe katılan on binlerce insan, Peygambere olan aşkını haykırdı.

Etkinlikte İLKHA’ya önemli değerlendirmelerde bulunan âlimler, Hazreti Muhammed’in (Sallallahu Aleyhi Vesellem) insanlığın ortak mukaddesatı olduğu vurgusunda bulundular.

Alimler, Müslümanların her zamankinden daha çok bugün Peygamberlerine ve onun sünnetine sahip çıkmaları gerektiğini söylediler.

“Hazreti Peygamber, bütün insanların yanında ortak mukaddesattır”

Müslümanların, ortak mukaddesatlarının etrafında birleşmeleri gerektiğini dile getiren İTTİHADUL ULEMA üyesi Molla Muhammed Beşir Varol, “Bütün Müslümanların mevlidini tebrik ediyoruz. Allah, bugünü bize, Müslümanlara, tüm İslam ümmetine ve insanlık âlemine hayırlara; insanlığın hidayetine, Müslümanların uyanışına ve vahdetine vesile kılsın. Bugün çok büyük bir gündür. Çünkü böyle bir günde Allah, Hazreti Muhammed’i (Sallallahu Aleyhi Vesellem) âlemlere rahmet olarak göndermiştir. Müslümanlar, ortak mukaddesatlarının etrafında birleşmelidir. Müslümanlar, ortak mukaddesatlarını öne koymalıdırlar. Hazreti Peygamber, bütün insanların yanında ortak mukaddesattır. Çünkü Allah’ın Peygamberi, kâinatın efendisidir. Kur’an’da böyledir. Eğer Müslümanlar ortak oldukları mukaddesatlarını öncelerlerse, bu vahdetlerine vesile olacaktır. Bundan dolayı bugünlere çok önem vermeli, bir araya gelip toplanmalıyız.” dedi.

“Bugün Müslümanların düşmanları istiyorlar ki Peygamberi insanlığın gözünde düşürsünler.” diyen Varol, şunları söyledi: “İnsanlık düşmanları bu devirde olduğu kadar hiçbir zaman Peygambere ve onu sünnetine bu kadar düşmanlık yapmamışlardı. Bundan dolayıdır ki Müslümanlar, her zamankinden daha çok bugün Peygamberine ve onun sünnetine sahip çıkmalıdırlar. Bugünleri kutlamalıdırlar. Meydanlarda bir araya gelip, varlıklarını ve güçlerini düşman ehline göstermelidirler.  Ne yaparsalar yapsınlar, Peygamberden uzaklaştıramayacaklarını, Kâinatın Efendisini gözümüzden düşüremeyeceklerini görmelidirler. Müslümanların düşmanlarına bu dersi vermemiz lazım.”

Share
135 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ