gap başlık

logo

‘Moral Benim İlacım’ Projesi

‘Moral Benim İlacım’ Projesi

Tedavi gören 30 kadına ‘Moral Benim İlacım’ projesi adı altında moral vermek amacıyla Batman Belediyesi’nin desteğiyle gezi düzenlendi.

Batman Bölge Devlet Hastanesi onkoloji servisinden tıbbi tedavi hizmeti almakta olan 30 kadına Batman Belediyesi tarafından desteklenen Kıra Dağı Dört Mevsim mevkiinde gezi düzenlendi. Geziye hasta ve yakınları, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personeli, sosyal hizmet uzmanı ve sağlık sektörü çalışanları katıldı.

‘Moral Benim İlacım’ Projesi doğrultusunda hastalık sürecinde yaşanan psiko sosyal problemlerin aşılması, hastaların hastalıkla mücadele motivasyonuna katkı için düzenlenen günü birlik geziyle, hastalık ve tedavi sürecinde yaşanılan olumsuz duygu durumunun aşılması için moral desteği oldu. Yapılan etkinlikle hastaların ve çalışanların sosyalleşmesine ve paylaşımlarda bulunmasına olanak sağlanıyor.

Yapılan etkinlikle gönüllerince eğlenen hastalara, sabah kahvaltının ardından gitar eşliğinde müzik dinletisi yapıldı. Ardından Belediye, Halk Eğitim ve İş Kur desteğiyle Gençlik Merkezi’nde açılan el sanatları kursunda yaptıkları el işlerini sergilediler. Öğle yemeğinden sonra Kıra Dağı Dört Mevsim mevkisi gezildikten sonra gezi programı tamamlandı.

Share
324 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ