gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

“MİLLETİN SESİ MEHMET AKİF” PANELİ DÜZENLENDİ

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla Batman Üniversitesi tarafından “Milletin Sesi Mehmet Akif” konulu panel, Merkez Kampüs Konferans Salonu’nda düzenlendi.

Doç. Dr. Ferhat Korkmaz moderatörlüğünde, Dr. Öğretim Üyesi Fahri Özteke, Dr. Öğretim Üyesi Osman Karlangıç ve Dr. Öğretim Üyesi Mahfuz Zariç’in panelist olarak katıldığı program, Rektör Yardımcısı Engin Tilkat ve Genel Sekreter Adnan Selçuk Erginöz, Üniversite personeli, öğrencileri ve davetlilerin katılımıyla başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan “Milletin Sesi Mehmet Akif”  konulu panelde konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Tilkat, önemli olaylar, önemli kilometre taşları niteliğinde abidevi şahsiyetlerin olduğunu belirterek, genç nesillerin iyi yetişmeleri, geleceğe güvenle bakabilmeleri, millet hayatında yeni değerlerin ortaya çıkabilmesi ve milli şuurun ayakta tutulabilmesi için bunları hatırlamak ve hatırlatmak gerektiğini ifade etti.

Rektör Yardımcısı Tilkat, “Milletimizin hür yaşama azmi ve aşkı Mustafa Kemal gibi eşsiz bir liderin başkanlığında bizlere yeni ufuklar açtı” dedi. “Sevgili gençler İstiklal Marşını sevmek bu ülkeyi sevmektir” diyen Tilkat, “Konuşmamın sonunda hem bu yüce destanı yazan ustayı hem de bunu yazdıran sayısız kahramanı rahmetle anarken son sözü yine üstadın dizelerine bırakıyorum ‘’Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın’’ Dedi. Mehmet Akif Ersoy’un hayatını konu alan belgeselin gösteriminin ardından Fen Edebiyat Fakültesi 3. Sınıf Öğrencisi Evin Doğan’ın İstiklal Marşı’nı okumasıyla devam eden “Milletin Sesi Mehmet Akif” paneli, Doç. Dr. Ferhat Korkmaz moderatörlüğünde, Dr. Öğretim Üyesi Fahri Özteke, Dr. Öğretim Üyesi Osman Karlangıç ve Dr. Öğretim Üyesi Mahfuz Zariç’in panel sunumları ile tamamlandı.

Share
112 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ