gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

MEVLİD COŞKUSU

Peygamber Sevdalıları Vakfı Batman İl Koordinatörlüğü, düzenlediği “Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” etkinliği on binlerce Peygamber aşığının katılımıyla başladı.

Peygamber Sevdalıları Vakfı’nın, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi Vesellem’in dünyaya teşrifinin 1448’inci yıl dönümü münasebetiyle yeni Otogar yanındaki Mevlid Alanında düzenlediği  “Ahlak ve Adalet Rehberi Hazreti Muhammed” adlı program, on binlerce Peygamber aşığının katılımıyla başladı.  Düzenlenen etkinlik öncesi öğle namazı vakti girdiği için alanda ezan okunarak cemaatle namaz kılındı.

Özellikle kadınların katılımının yüksek olduğu programda, “Salât ve selam senin üzerine olsun ya Resulallah” nidası arşa yükseliyor. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ve ardından mevlidin okunması için mevlidhanlar; Nezir Güler, Nurullah Yavuz, İkbal Oğur ve Veysi Hiçyılmaz platformdaki yerini aldı. Mevlithanların okuduğu mevlid ile etkinlik devam ediyor. Okunan maneviyat dolu mevlid ile halkın duygulu anlar yaşadığı ve gözyaşlarını tutamadığı gözlendi.

Etkinliğe; HÜDA PAR Genel Başkanı İshak Sağlam, Genel Başkan Yardımcıları, Genel İdare Kurulu Üyeleri, İl Başkanı Davut Şahin, il, ilçe teşkilatları tam kadro katıldı. Katılımcılar için platformun solunda misafirleri ağırlamak için kurulan tribünde; ayrıca çok sayıda âlim, İslami cemaat temsilcileri, kanaat önderleri ile STK temsilcileri de hazır bulundu. Meydanı dolduran on binlerce Peygamber sevdalısı şu dakikalar okunan mevlid ile kendilerinden geçmiş durumda. Özellikle Peygamber Efendimizin babasının vefatını anlatan bölümde duygu seli oluştu. Mevlidin okunması sırasında 72 tane güvercin uçuruldu.

Mevlid coşkusu

Share
447 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ