gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

MEMUR-SEN “REFAHTAN PAY, PAYLAŞIMDA ADALET İSTİYORUZ”

Memur-Sen Batman İl Temsilciliği tarafında ‘Emeğe Saygı, Adalete Davet’ basın açıklaması yapıldı

Memur-Sen Batman İl Temsilciliği, Milli Eğitim İl Binası önünde bir basın açıklaması düzenlendi.

Tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak düzenlenen basın açıklamasına, Memur-Sen ve bağlı sendikalar katıldı.

Memur-Sen Batman İl Temsilcisi Mehmet Ergin tarafından okunan basın açıklamasında “Memur-Sen 5. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri, Kamu İşveren Heyetinin müzakere süreci hiç yaşanmamış gibi bir irade ortaya koyması üzerine uyuşmazlıkla sonuçlanmıştır.

Masada uzlaştıklarımızın yok sayılması ve Toplu Sözleşme müzakereleri hiç yapılmamış gibi davranılması üzerine, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’na taşıdığımız 5. Dönem Toplu Sözleşmenin, kamu görevlilerinin haklı beklentilerini karşılayarak yeni hak ve kazanımlarla donatılmasına katkı ve destek sunmak için bugün 81 ilde “Emeğe Saygı, Adalete Davet” temasıyla sahadayız.

Memur-Sen olarak toplu pazarlık sürecinde Kamu İşveren Heyetiyle sözleşme imzalanmasını sağlamak için büyük çaba sarf ettik. Bu gayretin yanı sıra basın açıklamalarıyla, iş bırakma eylemleriyle de sahada olduk ve Heyetimizi destekledik. Bugün de aynı kararlılıkla ve örgütlü gücümüzle meydanlardayız. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçildikten sonra yapılan bu ilk Toplu Sözleşme görüşmeleri uyuşmazlıkla sonuçlanarak her ne kadar Hakem Kuruluna gidilmiş olsa bile, Hakem Kurulu’nun, bu ülkenin bütçesi, cüssesi ve de kamu görevlilerinin beklentileriyle uyumlu bir hükümler manzumesi ortaya koyacağına inanıyoruz. Çünkü Memur-Sen olarak biliyor ve diyoruz ki Türkiye; varlığının ve güvenliğinin teminatı olan kamu görevlilerinin maaş, ücret ve alım gücünü yükseltecek ekonomik güce, siyasi özgüvene, politik perspektif ve bilince fazlasıyla sahiptir. Memuruz, haklıyız, kazanacağız!” denildi.

Emeğe Saygı, Adalete Davet (2) Emeğe Saygı, Adalete Davet (1)

Share
1018 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ