gap başlık

logo

21 Haziran 2021

MEMUR DEĞİL, İSVİÇRE ÇAKISI MÜBAREK…


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

Merhaba değerli okurlar sizlere bugün öyle birinden bahsedeceğim ki şaşırıp kalacaksınız.

Bu kişiyi çok sordum, çok araştırdım ve elle tutulur bir kerameti olmamasına rağmen birçok “özelliğe” Sahip biri gibi gözüktüğü, gösterildiği kanısına vardım.

“Her yerinden ayrı bir özellik fışkıran birisi” İsviçre çakısı gibi mübarek.

Kendisi aslen Diyarbakırlı.

Hem Batman Gençlik ve Spor il Müdürlüğünde memur, hem eski hakem, hem Belediye spor müdürlüğünde görevli bir personel, hem belgesiz futbol antrenörlüğü yapıyor, hem erkek ve bayan voleybol antrenörü, hem basketbol koçu ve bunun yanında o an hangi spor dalı fotoğrafının içinde yer alırsa oranın bir parçası olabilen birisi, birde instagram fenomeni…

Ramazan İbrahim Onat, Gençlik Spor il müdürlüğünde görevli 657’ye tabi bir memur aynı zamanda kayyum belediyesinde spor işlerinde bir görevde yer alıyor.

Buradan da bir maaş aldığı söyleniyor yani çift maaşlı furyasından kendisi hakkını veriyorsa anasının sütü gibi helaldir yanlış anlaşılmasın, birde son olarak Efsane Diyarbakır spor ile yardımcı antrenör olarak anlaşmış, 1955 Batman Belediye Sporu abad etti orası eksikmiş oraya da el atmış.

Şimdi sayın yetkililere soruyorum devletten maaş alan bir memur nasıl oluyor da aynı anda iki ayrı yerde de daha çalışıyor, bu durum hangi kural, uygulama ve içtihat ile açıklanıyor, 657 ye aykırı değil mi?

Bir kişi aynı anda nasıl oluyor da bu kadar yerde olabiliyor?

Nasıl oluyor bu vatandaş ve bunun gibilerini böylesine idare ediliyor.

Bakıyoruz ki nerde bir başarı fotoğrafı varsa bu kişi gibileri o fotoğrafın tam göbeğinde poz veriyor ve her başarıyı üzerlerine alarak kendi reklam çalışmalarını yapıyorlar.

Batmanda ki diğer değerli spor insanlarının kabahati reklam yapmamaları her fotoğrafın içine girmemeleri midir?

Bu şahsın içinde yer aldığı Batman spor kamuoyunun hafızalarında yer alan son icraatı belgesiz olarak başına getirildiği ve kulübün eski borcu düşüldükten sonra 150-200 bin TL civarında masraf yapılarak lige hazırlanan 1955 Batman Belediye Sporu kafalarına göre Sayın Hulusi Şahin’e bile haber vermeden BAL ligine sokmamasıydı.

Bu kişinin başında hoca olarak yer aldığı takıma 3 ay boyunca 150-200 bin TL civarında masraf yapılmış oyuncu peşinatlarının bir bölümü verilmiş takıma lüks imkanlar sağlanarak kampa sokulmuş ve ani bir karar ile düşmenin olmayacağı ligde düşme ihtimali bahane edilerek takım lige sokulmamıştır, açıklanan sebepler çocuk eğlendirir cinsten, gitsinler bu hikayeleri etraflarındaki alkış tutmaktan eli nasır olmuş alkış ekibine anlatsınlar, bu kişilerden menfaati olmayan hiçbir sporsevere bu hikayeyi yut-tu-ra-maz-lar…

Şehrin spor lobisini çiftliğe çeviren kendileri ile alakası olmasa bile her başarı fotoğrafının içine giren bu gibi şahıslar, Batman sporunun üzerinden ellerini çekmelidir, Batmanın kendini öyle olmamasına rağmen RAMBO gibi donanımlı gösteren her yöne atılan tiplere değil, işini canla başla yapan, gerçekten yapan spor insanlarına ihtiyacı vardır.

Son olarak iki çift lafımda Batman Belediyesi bünyesinde yer alan ve üzerine alınan kıymetli antrenörlere; beyler, bayanlar kafalarınızı gömdüğünüz o kumdan çıkartın, gittiğiniz park bahçe, mezarlıklar müdürlüğü, temizlik birimlerindeki işlerinizi orda olmanıza sebep olan spor insanı kimliğinize tercih etmeyin, başarılarınıza ve emeklerinize sahip çıkın konuşmaktan hakkınızı aramaktan çekinmeyin, meydanı boş bırakmayın.

Yoksa Batman spor kamuoyu böyle şovmenlerin pistine döner.

Belediyenin dolayısıyla halkın cebinden çıkan bütçeler heba olur, sizde ancak kahvehane köşelerinde 3-5 kişinin olduğu ortamlarda rüzgar yapar, atıp tutarsınız.

Sürçülisan ettiysek affola…

Kalın sağlıcakla…

Share
1906 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • PAHALILIĞA GÖZ YUMAN VİCDANSIZ BÜROKRAT VE SİYASİLER…

  19 Eylül 2021 Yazar Makaleleri

  Son bir yıl içerisinde hayat pahalılığını dile getirmek için vatandaş bas bas bağırıyor, isyan ediyor, tepki gösteriyor… Biz eli kalem tutan bazı cesur gazeteciler, bu şikâyetleri gündeme taşıdık, ilgili ve yetkililerin dikkatini çekmeye çalıştık ama nafile… Ne bizi, nede vatandaşın bu haklı isyanını ne duyan oldu, nede ilgilenen… Taki Ak Parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen gün yaptığı açıklamada hayat pahalılığıyla ve piyasalarda ciddi fahiş fiyat artışı yapan firmalarla mücadele edeceklerini açıkl...
 • SİZ KİMSİNİZ? 

  12 Eylül 2021 Yazar Makaleleri

  Çan ve Karga hikayesini bilirsiniz! Karganın biri her gün Kilise çanının üzerine pislermiş. Kargaya engel olamayan ve her gün Çanı temizlemek zorunda kalan Kilisenin Papazı, danışma sonucu bulunan çareyi uygulamaya koymuş. Tuzladığı deve etini Çanın yakınına bırakır ve hemen yanına da bir tas şarap koyar. Gece karanlığında Çanın üstüne pisleyen Karga, kokusunu aldığı deve etini de yer. Yediği tuzlu etin etkisiyle susayan karga, hemen yanındaki şarabı içer. İçtiği şarapla sarhoş olan karga oracıkta uyuyakalır. Sabah kargayı yakalayan Papaz şö...
 • TEŞEKKÜRLER SAYIN BAKANIM, ÇOK SAĞOLUN PAŞAM…

  11 Eylül 2021 Yazar Makaleleri

  Kardeşimin hastalığı dolaysıyla yaklaşık 20 gün Kocaeli’ndeydim. Kalp kapakçığı ve aort damarı değişen Çetin hoca, şuan çok şükür iyi durumda. Kendisini taburcu edip evine teslim ettikten sonra bende diğer kardeşim Ömer ile birlikte Batmana döndük. Ne kadar da özlemişim evimi, şehrimi, dostlarımı, akrabalarımı, komşularımı… Hastalık süresi boyunca bu zor sürecimizde yanımızda yer alan, iyi dilek ve dualarını esirgemeyen tüm dost, akraba ve sosyal medya takipçilerime bir kez daha kalbi şükranlarımı sunuyorum. Allah, hepinizden razı osun...
 • BATMAN’DA OKULLAR HAZIR, PEKİ YA EĞİTİM?

  05 Eylül 2021 Tüm Manşetler, Yazar Makaleleri

  COVİD19 salgınıyla birlikte kapanan okullar, 6 Eylül’de yüz yüze ve haftanın beş günü olarak yeniden öğrencilerine merhaba diyor. Yayımlanan genelge gereği okullarda, maske, temizlik ve mesafe kurallarına titizlikle uyulacak, yakın temas olmaması için her türlü tedbir uygulanacak. Aşı olmayan öğretmenlerin ve okul çalışanlarının haftada iki kez PCR testine tabi tutulacak olması, okulların açık tutulması için takdir görecek bir karardır. Geçtiğimiz günlerde Vali Hulusi Şahin, sektör buluşmaları kapsamında okul servisleriyle bir araya ge...