gap başlık

logo

“MECBUR KALMADIKÇA DIŞARI ÇIKMAYIN”

“MECBUR KALMADIKÇA DIŞARI ÇIKMAYIN”

Koronavirüsü yenen 70 yaşındaki hasta, ‘Vasiyetimdir; mecbur kalmadıkça dışarı çıkmayın” dedi.

Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Koronavirüs tedavisi gören 70 yaşındaki Eyyüp Avcı, yoğun bakım sürecini atlattıktan sonra ilk fırsatta nöbetçi doktordan ricada bulundu ve oğlunu görmek istediğini söyledi.

Kısa bir süreliğine oğlunu gören Avcı “zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayınız ve mutlaka maske takınız” vasiyetinde bulundu.

“BAŞIMI BİR BİDONA SIKIŞTIRMIŞLAR GİBİ SOLUKSUZ KALDIM”

32 gün hastanede yatan ve koronavirüs hastalığını yenen Eyyüp Avcı “Zaten kronik bazı hastalıklarım vardı. Kendimce korunduğumu sanıyordum demek ki yeterli olmamış. Önceleri ne olduğunu anlayamadım. Grip gibi fakat grip değil. Her yanımı silindirde eziyorlarmış gibi kemiklerim sızlıyordu. İlk defa bu kadar sızı veren bir ağrı yaşadım. Ağrı daha çok geceleri zorluyordu. Nefes almakta sıkıntılarım başlayınca hemen soluğu hastanede aldık. Yapılan testim pozitif çıkınca hızlı bir şekilde hastaneye yatırıldım. Tedavi sürecim çok ağırdı.  Hastaneden bir daha çıkamam gibi gelmişti bana. Ömrümde bu kadar zor bir hastalık yaşamadım. Nefes alamamak çok zor bir şeydi. Sanki kafanızı bir bidona sıkıştırmışlar da soluksuz kalıyorsunuz gibi. Bu illetten kurtulduğuma inanamıyorum. Şimdi daha çok dikkat ediyorum” ifadelerini kullandı

“AŞIMIZI OLALIM”

Aşı sırası gelen aşısını yaptırsın Eyyüp Avcı “Lütfen herkes sosyal mesafeye, maske takmaya ve temizliğe çok dikkat etsin ve aşı sırası gelen aşısını yaptırsın. Rehavete kapılmayalım. Bunun şakası yok. Sağlıma kavuşmamda emeği geçen tüm sağlık çalışanlarına ve yetkililere teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

 

Share
128 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ