gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

KURTARAN, ÇOCUKLARI ZİYARET ETTİ

Milli Eğitim Bakanlığının PIKTES Projesi kapsamında başlattığı Erken Çocukluk Eğitimi Yaz Okulları ilimiz merkezde bulunan ana okullarda başladı.
Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PIKTES) kapsamında okul öncesi dönemde olup daha önce okul öncesi eğitimi almamış çocuklara 9 haftalık yaz okuluyla destek verilecek.
Okul öncesi yaş grubunda olup daha önce hiç okula gitmemiş çocukların için Yaz Eğitim Programı uygulayan anaokullarını ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Bahar Anaokulunu ziyaret ederek verilen eğitim hakkında idareci ve öğretmenlerinden bilgi aldı. Minikleri sınıflarında ziyaret ederek onlarla bir süre sohbet etti. Bahar Anaokulunu ziyaretinde İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’a Şube Müdürü Ömer Çiçek eşlik etti. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran “Bakanlığımızın okul öncesi eğitimi almamış çocuklarımız için başlatmış olduğu 9 haftalık okul öncesi yaz okuluyla, okul öncesi eğitim almış çocuklarımızla aralarındaki farkın kapatması hedefleniyor. İlimiz genelinde bu durumdaki tüm çocuklarımız ve ilimizde ikamet eden misafir Suriyeli çocuklarımız bu vesileyle okul öncesi eğitimden yararlanacak.” dedi.

Kurtaran, Çocukları Ziyaret Etti

Share
179 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ