gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

KURSİYERLER SERTİFİKALARINI ALDI

Batman Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından açılan ‘Cenaze Hizmetleri Eğitimi’ kursunda başarı gösteren kursiyerler düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Belediye Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen sertifika törenine Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Belediye Başkan Yardımcıları Adnan Yürük, Ercan Gün, Doç. Dr. H. Murat Şahin, Sabri Aydın, İl Müftü Yardımcısı Ahmet Duran, Belediye birim müdürleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Kur’an- Kerim tilavetiyle başlayan programda Belediye Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından 2017-2018 yıllarında yapılan çalışmaların sinevizyon gösterimi yapıldı.

Sertifika töreninde Belediye Mezarlıklar Müdürlüğünün çalışmaları hakkında bilgi veren Mezarlıklar Müdürü Murat Sütçü, 45’i Belediye Mezarlıklar Müdürlüğü personeli ve 55’i kursiyerlerden oluşan toplam 100 kişinin ‘Cenaze Hizmetleri Eğitimi’ni aldığını belirterek eğitimlerini tamamlayan 75 kursiyere sertifikalarının verileceğini 25 kursiyerin ise eğitimlerine devam edeceğini ifade etti.

Programda konuşan Belediye Başkan Vekili Aksoy, göreve gelmeden önce Batman’daki mezarlıkların halinin içler acısı bir durumda olduğunu ve yapılan çalışmalar ile mezarlıkların daha nezih bir görünüme kavuştuğunu ifade ederek, halkı sevmenin halka hizmet etmekle mümkün olduğunu söyledi.  Konuşmaların ardında eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere Başkan Vekili Aksoy tarafından sertifikaları verilirken, başarılı belediye personellerini plaketle ödüllendirildi.

Kursiyerler Sertifikalarını Aldı (1)

Share
207 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ