gap başlık

logo

KÖYLER, TAŞINMAYA BAŞLADI

KÖYLER, TAŞINMAYA BAŞLADI

Batman Valisi Hulusi Şahin, Ilısu Baraj Gölü nedeni ile taşınacak olan merkeze bağlı Çayüstü, Suçeken, Urganlı, Kılıç ve Kesmeköprü köylerinin yeni yerleşim yerlerinde incelemelerde bulundu.
Batı Raman’da yapılan yeni yerleşim yerine taşınmaya başlayan Çayüstü Köyü’nü ziyaret eden Vali Şahin, köy halkıyla bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi. İl Özel İdaresi tarafından köy yoluna yapılan asfaltlama çalışmalarını da yerinde inceleyen Vali Şahin, köyün altyapı ve üstyapı sorunlarının en kısa zamanda giderileceğini belirtti.
SUÇEKEN, URGANLI VE KILIÇ KÖYLERİNİN İMAR PROJELERİ TAMAMLANDI
İmar projeleri ve parselasyon işlemleri tamamlanan, ara yollarının açıldığı Suçeken, Urganlı ve Kılıç köylerinin Yeni Hasankeyf Karayolu güzergâhındaki yerleşim yerlerinde incelemelerde bulunan Vali Şahin, köy muhtarlarından vatandaşların en kısa zamanda inşaat çalışmalarına başlamaları gerektiğini belirterek, evlerin bitirilmesiyle birlikte köylerin altyapı, üstyapı, yol ve içme suyu gibi hizmetlerin de İl Özel İdaresi tarafından en kısa sürede yapılacağını ifade etti. Daha sonra Kesmeköprü Köyü için belirlenen yerleşim yerinde incelemelerde bulunan Vali şahin, yetkililere parselasyon ve proje çalışmalarının en kısa zamanda tamamlanması konusunda talimat verdi. İncelemeler sırasında Vali Şahin’e; İl Genel Meclis Başkanı Abdulvahap Akbaş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Muzaffer Özkan, Dicle Elektrik Batman İl Müdürü Yusuf Açar ve ilgili kurumların teknik personeli eşlik etti.

Köylüler, Taşınmaya Başladı (1)

Share
552 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ