gap başlık

logo

KORONA GÜNLERİNDEN BATMAN SPORUNA DAİR


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

Öncelikle korona günlerinden herkese merhabalar, saygılar. Bu sıkıntılı günler hepimizin malumu ve son günlerin değişmez gündemi.

Yazılarımı takip eden siz değerli okurlarımızın da bildiği üzere yerel spor gündemi üzerine amatör ruhla yorum ağırlıklı yazılar yazmaktayım. Uzun süredir ertelenen spor etkinlikleri ve de dünyanın içinden geçtiği bu sıkıntılı günlerde elim yazı yazmaya gitmedi, yazamadım. Ama biizniAllah bu günlerde geçecek ve hayat eninde sonunda yeni normal denen süreçten de geçerek eski seyrini bulacaktır.

Beni bu sıkıntılı günlerde yazı yazmaya sevk eden şey, şehrimizin gençleri adına bir umut ışığı olarak gördüğüm bir konu, bu önemli konu hakkında yazı yazmak istedim ki unutulmasın, kayıtlara dursun;

Çünkü “Akıl Unutur Satır Unutmaz” demiş büyüklerimiz…

Gazetemizin imtiyaz sahibi Sn. Mansur Obut ’un bu alanda öncülük ettiği, korona ve izolasyon günlerinde bir akşam klasiği haline gelen, Batmanımızın öne çıkan simaları, siyasileri ve devlet adamları ile yaptığı Batmanın sorunlarının, isteklerinin ele alındığı ve de geleceğe dair yorumlamaların yer aldığı, izleyenlere keyif veren soru cevap ve sohbet tadındaki facebook canlı yayınları hepinizin malumudur. Öncelikle kendisini bu korona günlerinde “eve kapanan” Batman halkına sunduğu bu canlı yayın hizmetlerinden dolayı tebrik ediyorum.

15.05.2020 Cuma akşamı yapılan büyük ilgi toplayan yayının çok ağır bir konuğu vardı. Canlı yayın konuğu Batmanımıza hem Belediye Bşk. Vekili hem de Vali olarak aralıksız hizmet etmeye devam eden Sn. Hulusi Şahin‘di.

Bir saate yakın süren yayında Sn. Valimiz gündeme dair konuların yanında imardan ulaşıma, sosyal hayattan, sağlık hizmetlerine kadar birçok konuda Batman halkına müjdeler verdi, Belediye ve Valilik kanalıyla yapılan tüm hizmetler hakkında kısıtlı sürede imkanlar nispetine bizleri aydınlattı.

Sn. Hulusi Şahin’in Batman için yapacağı hizmetleri arasında bahsettiği ve bu yazıyı kaleme almamda en büyük rolü olan konuya gelecek olursak!

Sn. Valimiz pandemi süreci sonlandıktan sonra Batman gençliğinin spora yönlendirilmesi noktasında, eski Kayyum Ertuğ Şevket Ersoy döneminde aktif olarak sporcu yetiştirilen ve seçim sürecinden sonra birçok alanda pasifize edilen Spor Hizmetleri Müdürlüğün yeniden aktif biçimde çalışmalarına devam edeceği müjdesini verdi.

Batman Petrol Spor hakkında da konuşan valimiz takımımızın mali durumu, takıma yapılan destekler ve vurulan darbeler hakkında önemli bilgiler paylaştı. Takıma kimlerin darbe vurduğunu ve kimlerin destek olduğunu ilk ağızdan bizlerde öğrenmiş olduk, bu konulara çok girmeyeceğim yaşanıp geçen bir süreçti sonuçta, merak edenler yayın kaydına sosyal mecralardan ulaşabilir.

Batman Petrol Spor düşmeyecek ve önümüzdeki sezonlarda üst sıralar ve üst ligler için mücadele edecek diyen Sn. Hulusi Şahin, gelecek adına da hepimizin özlem duyduğu Batmanlı oyuncuların ağırlıkta olduğu bir kadro yapısının planlandığı ve çalışmaların yapıldığı müjdesini verdi. Bunun yanında amatör takımlara da gereken desteklerin sunulacağını söyledi.

Bu açıklamalar şehrimizin genç sporcuları adına bir umut ışığıdır, zira şehrin gençlerine ve sporuna bu derece önem veren mülki amirlere sık rastlayamıyoruz, bu fırsat değerlendirilmelidir.

Batmanlı genç sporcu kardeşlerime naçizane tavsiyem, eğitimlerini aksatmadan memleket bilinci ile bilinçlenmeleri, kendilerini meşgul oldukları spor alanlarında en iyisi için geliştirmeleri ve şehrimizin yükünü geçmişteki gibi omuzlamalarıdır.

Bunu başaracak olan geçlerimiz hem şehirlerine hizmet etmiş olmanın gururunu yaşayacak hem de bayrağı arkadan gelecek olan kardeşlerine devrederek kendi ikballeri için büyük bir adımlar atmış olacaklardır.

Her şey Temiz, Erdemli ve Bilinçli bir Batman Gençliği İçin.

Kalın Sağlıcakla…

Share
1378 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • HAYATI HİSSETMEK…

  01 Haziran 2020 Yazar Makaleleri

  Günümüzde pek çoğumuzun hayatı koşuşturma ve mücadele ile devam etmekte, hayatımızın amacı ya da anlamı mutlu olmaktan çok uzaklarda, kendimize yaşadığımız çağın bize dayattığı maddi hedefler belirlemişiz ve pek çoğumuz o maddi hedefler için yaşamakta ve onlar için çalışmaktayız. Acaba hiç hayatımızı, yaşadıklarımızı, hedeflerimizi, gözden geçiriyor muyuz? Kendimize hedef diye adlandırdığımız şeyleri hiç sorguluyor muyuz ve bu hedeflerimize ulaşınca. Örneğin; birkaç yıldır hayalini kurduğumuz arabayı alınca, neler hissediyoruz? Bizim k...
 • CORONANIN BAYRAM MESAJI;“BARIŞ, KARDEŞLİK VE DOSTLUK İÇERİSİNDE YAŞAYIN YOKSA…”

  22 Mayıs 2020 Yazar Makaleleri

  Mübarek ramazan bayramını maalesef buruk bir şekilde kutlayacağız… 7’den 70’e hiçbirimizin yaşamadığı bir bayramı bu yıl ilk kez yaşayacağız. Sevdiklerimizden ayrı, Ev ziyaretlerinin olmadığı, El öpmeleri olmayacak çocukların… Büyükler birbirleriyle kucaklaşmayacaklar... Gelen misafirler şeker, lokum, kahve, tatlı ikram edemeyeceğiz… Çocuklarımıza bayram harçlıkları veremeyecek, birlikte selfi fotoğrafları çekemeyeceğiz… Gerçekten de bunları yazdıkça ve düşündükçe hepimiz için bu bayramın ne kadar da çok zor geçeceğini v...
 • KORANA GÜNLERİNDE BİR BAYRAM…

  20 Mayıs 2020 Yazar Makaleleri

  Hızla bulaşma riski dolayısıyla hayatımızı derinden etkileyen korona virüsü, Ramazan ayında ibadetlerimizi evimizde yapmamıza ve ailemizle daha fazla zaman geçirmemize vesile oldu. Bulaşın yayılımını engellemek için tedbirlerden ödün vermeden geçirmeye çalıştığımız bu kutsal ayda, davranışlarımıza ve hayat tarzımıza dikkat ederek enfekte olmaktan ve enfekte etmekten uzak durmaya özen gösterdik. Virüsün etkisi bitinceye kadar yine hep birlikte özen göstermeye devam edeceğiz. Kısacası bu Ramazan ayını ciddi tedbirlerle geçirerek dünyanın bi...
 • KORONA GÜNLERİNDE ÇOCUKLARLA SAĞLIKLI İLETİŞİM…

  17 Mayıs 2020 Yazar Makaleleri

  Çok değerli Batman GAP Gazetesi okurları… İlimizin ve ülkemizin en çok okunan gazeteleri arasında yer alan GAP Gazetesinde, bundan böyle kendi alanımla ilgili sizleri bilgilendirmeye çalışacağım. Bana bu imkanı sağlayarak siz değerli okurlarımızla buluşturduğu için gazetemizin genel yayın yönetmeni Sayın Mansur Obut’a teşekkürlerimi sunuyorum. Kısaca kendimi tanıtmam gerekirse;  aslen Ankaralıyım, Ankara’da 2012 yılından 2017 yılına kadar büyük bir anaokulu ve yerel bir kolejde okulöncesi öğretmeni olarak görev yaptım. Ankara’da bul...