gap başlık

logo

KORONA GÜNLERİNDEN BATMAN SPORUNA DAİR


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

Öncelikle korona günlerinden herkese merhabalar, saygılar. Bu sıkıntılı günler hepimizin malumu ve son günlerin değişmez gündemi.

Yazılarımı takip eden siz değerli okurlarımızın da bildiği üzere yerel spor gündemi üzerine amatör ruhla yorum ağırlıklı yazılar yazmaktayım. Uzun süredir ertelenen spor etkinlikleri ve de dünyanın içinden geçtiği bu sıkıntılı günlerde elim yazı yazmaya gitmedi, yazamadım. Ama biizniAllah bu günlerde geçecek ve hayat eninde sonunda yeni normal denen süreçten de geçerek eski seyrini bulacaktır.

Beni bu sıkıntılı günlerde yazı yazmaya sevk eden şey, şehrimizin gençleri adına bir umut ışığı olarak gördüğüm bir konu, bu önemli konu hakkında yazı yazmak istedim ki unutulmasın, kayıtlara dursun;

Çünkü “Akıl Unutur Satır Unutmaz” demiş büyüklerimiz…

Gazetemizin imtiyaz sahibi Sn. Mansur Obut ’un bu alanda öncülük ettiği, korona ve izolasyon günlerinde bir akşam klasiği haline gelen, Batmanımızın öne çıkan simaları, siyasileri ve devlet adamları ile yaptığı Batmanın sorunlarının, isteklerinin ele alındığı ve de geleceğe dair yorumlamaların yer aldığı, izleyenlere keyif veren soru cevap ve sohbet tadındaki facebook canlı yayınları hepinizin malumudur. Öncelikle kendisini bu korona günlerinde “eve kapanan” Batman halkına sunduğu bu canlı yayın hizmetlerinden dolayı tebrik ediyorum.

15.05.2020 Cuma akşamı yapılan büyük ilgi toplayan yayının çok ağır bir konuğu vardı. Canlı yayın konuğu Batmanımıza hem Belediye Bşk. Vekili hem de Vali olarak aralıksız hizmet etmeye devam eden Sn. Hulusi Şahin‘di.

Bir saate yakın süren yayında Sn. Valimiz gündeme dair konuların yanında imardan ulaşıma, sosyal hayattan, sağlık hizmetlerine kadar birçok konuda Batman halkına müjdeler verdi, Belediye ve Valilik kanalıyla yapılan tüm hizmetler hakkında kısıtlı sürede imkanlar nispetine bizleri aydınlattı.

Sn. Hulusi Şahin’in Batman için yapacağı hizmetleri arasında bahsettiği ve bu yazıyı kaleme almamda en büyük rolü olan konuya gelecek olursak!

Sn. Valimiz pandemi süreci sonlandıktan sonra Batman gençliğinin spora yönlendirilmesi noktasında, eski Kayyum Ertuğ Şevket Ersoy döneminde aktif olarak sporcu yetiştirilen ve seçim sürecinden sonra birçok alanda pasifize edilen Spor Hizmetleri Müdürlüğün yeniden aktif biçimde çalışmalarına devam edeceği müjdesini verdi.

Batman Petrol Spor hakkında da konuşan valimiz takımımızın mali durumu, takıma yapılan destekler ve vurulan darbeler hakkında önemli bilgiler paylaştı. Takıma kimlerin darbe vurduğunu ve kimlerin destek olduğunu ilk ağızdan bizlerde öğrenmiş olduk, bu konulara çok girmeyeceğim yaşanıp geçen bir süreçti sonuçta, merak edenler yayın kaydına sosyal mecralardan ulaşabilir.

Batman Petrol Spor düşmeyecek ve önümüzdeki sezonlarda üst sıralar ve üst ligler için mücadele edecek diyen Sn. Hulusi Şahin, gelecek adına da hepimizin özlem duyduğu Batmanlı oyuncuların ağırlıkta olduğu bir kadro yapısının planlandığı ve çalışmaların yapıldığı müjdesini verdi. Bunun yanında amatör takımlara da gereken desteklerin sunulacağını söyledi.

Bu açıklamalar şehrimizin genç sporcuları adına bir umut ışığıdır, zira şehrin gençlerine ve sporuna bu derece önem veren mülki amirlere sık rastlayamıyoruz, bu fırsat değerlendirilmelidir.

Batmanlı genç sporcu kardeşlerime naçizane tavsiyem, eğitimlerini aksatmadan memleket bilinci ile bilinçlenmeleri, kendilerini meşgul oldukları spor alanlarında en iyisi için geliştirmeleri ve şehrimizin yükünü geçmişteki gibi omuzlamalarıdır.

Bunu başaracak olan geçlerimiz hem şehirlerine hizmet etmiş olmanın gururunu yaşayacak hem de bayrağı arkadan gelecek olan kardeşlerine devrederek kendi ikballeri için büyük bir adımlar atmış olacaklardır.

Her şey Temiz, Erdemli ve Bilinçli bir Batman Gençliği İçin.

Kalın Sağlıcakla…

Share
6164 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BATMAN NORMALLEŞMEYE HAZIR…

  23 Şubat 2021 Yazar Makaleleri

  Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın il bazındaki ‘normalleşme’ adımlarına yönelik açıklamalarının ardından Batman olarak heyecanlandık. Heyecanlandık çünkü il olarak tedbir ve kısıtlamalara gösterdiğimiz hassasiyet, vaka sayılarında ki düşüş, normalleşme hızında bizi diğer illere göre daha avantajlı hale getirmiştir. 1 Mart’tan itibaren başlayacak olan ‘yerinde karar’ sistemiyle birlikte mevcut vaka sayısındaki düşüşümüzü muhafaza edersek, Batman il hıfzıssıhha kurulu kararıyla birlikte kademeli olarak normalleşme sürecine başlaya...
 • JANDARMANIN ŞEFKATLİ VE GÜLEN YÜZÜ…

  21 Şubat 2021 Yazar Makaleleri

  Zaman zaman ilimiz kamu kurum kuruluşlarını ziyaret eder, kurumu yöneten yetkililerle sohbet eder, ilimizin sorunları ve çözüm yolları için fikir alışverişinde bulunuruz. Geçtiğimiz hafta içinde gazetemiz yazarlarından Mustafa Toprak’la birlikte il jandarma alay komutanımız Sayın İsa Çakmak’ı makamında ziyaret ettik. Bilindiği üzere jandarma şehir ve ilçe merkezleri haricinde kalan tüm bölgelerde asayişten kaçakçılığa, trafik kontrolünden uyuşturucuyla mücadeleye varıncaya kadar son derece geniş ve kapsamlı bir yetki alanını kapsıyor. , ...
 • VALİ HULUSİ ŞAHİN’İN GİRİŞİMLERİ…

  14 Şubat 2021 Yazar Makaleleri

  Turizm bir ülkeye ya da bir bölgeye turist çekmek amacıyla alınan ekonomik, kültürel, teknik vb. önlemlerin, yapılan çalışmaların tümüdür. Turizm denince akla ilk olarak deniz, kum, plaj ve güneş gelir. Bu anlamda Akdeniz ve Ege’nin bazı sahil şehirlerine turizmin ekonomik lokomotifi dersek her halde doğru bir tanımlama yapmış oluruz. Bütün dünyada turizm çeşitlenirken sağlık alanı son yıllarda turizmi besleyen en önemli kaynaklardan biri haline geldi. Ülke olarak bu kaynaktan en iyi şekilde istifade edebilmek için çeşitli çalışmalar yapı...
 • ÖN YARGIYI KIRAN İSİM; ALİ OSMAN BİLGİLİ…

  14 Şubat 2021 Yazar Makaleleri

  Belediye Başkan yardımcısı Ali Osman Bilgili’yi sanırım birçoğumuz tanımayız, bilmeyiz… Tanıyan bilenlerde genelde kendisini; Son derece soğuk, Yüzü asık, Gülümsemeyen, Kimseyle görüşmeyen, Para konusunda son derece ketum ve cimri, Esnafa kar ettirmeyen, Ve Kayserili tüccarlar gibi (!) son derece pazarlık yapan ve kar ettirmeyen biri olarak anlatırlardı. Niye yalan söyleyeyim; doğrusunu söylemek gerekirse bende öyle biliyor, öyle görüyor ve söylenenlere bende kani oluyordum… Lakin kendisini tanıyıp biraz sohbet et...