gap başlık

logo

KORONA GÜNLERİNDEN BATMAN SPORUNA DAİR


Serdal TURAN
serdalturan1993@hotmail.com

Öncelikle korona günlerinden herkese merhabalar, saygılar. Bu sıkıntılı günler hepimizin malumu ve son günlerin değişmez gündemi.

Yazılarımı takip eden siz değerli okurlarımızın da bildiği üzere yerel spor gündemi üzerine amatör ruhla yorum ağırlıklı yazılar yazmaktayım. Uzun süredir ertelenen spor etkinlikleri ve de dünyanın içinden geçtiği bu sıkıntılı günlerde elim yazı yazmaya gitmedi, yazamadım. Ama biizniAllah bu günlerde geçecek ve hayat eninde sonunda yeni normal denen süreçten de geçerek eski seyrini bulacaktır.

Beni bu sıkıntılı günlerde yazı yazmaya sevk eden şey, şehrimizin gençleri adına bir umut ışığı olarak gördüğüm bir konu, bu önemli konu hakkında yazı yazmak istedim ki unutulmasın, kayıtlara dursun;

Çünkü “Akıl Unutur Satır Unutmaz” demiş büyüklerimiz…

Gazetemizin imtiyaz sahibi Sn. Mansur Obut ’un bu alanda öncülük ettiği, korona ve izolasyon günlerinde bir akşam klasiği haline gelen, Batmanımızın öne çıkan simaları, siyasileri ve devlet adamları ile yaptığı Batmanın sorunlarının, isteklerinin ele alındığı ve de geleceğe dair yorumlamaların yer aldığı, izleyenlere keyif veren soru cevap ve sohbet tadındaki facebook canlı yayınları hepinizin malumudur. Öncelikle kendisini bu korona günlerinde “eve kapanan” Batman halkına sunduğu bu canlı yayın hizmetlerinden dolayı tebrik ediyorum.

15.05.2020 Cuma akşamı yapılan büyük ilgi toplayan yayının çok ağır bir konuğu vardı. Canlı yayın konuğu Batmanımıza hem Belediye Bşk. Vekili hem de Vali olarak aralıksız hizmet etmeye devam eden Sn. Hulusi Şahin‘di.

Bir saate yakın süren yayında Sn. Valimiz gündeme dair konuların yanında imardan ulaşıma, sosyal hayattan, sağlık hizmetlerine kadar birçok konuda Batman halkına müjdeler verdi, Belediye ve Valilik kanalıyla yapılan tüm hizmetler hakkında kısıtlı sürede imkanlar nispetine bizleri aydınlattı.

Sn. Hulusi Şahin’in Batman için yapacağı hizmetleri arasında bahsettiği ve bu yazıyı kaleme almamda en büyük rolü olan konuya gelecek olursak!

Sn. Valimiz pandemi süreci sonlandıktan sonra Batman gençliğinin spora yönlendirilmesi noktasında, eski Kayyum Ertuğ Şevket Ersoy döneminde aktif olarak sporcu yetiştirilen ve seçim sürecinden sonra birçok alanda pasifize edilen Spor Hizmetleri Müdürlüğün yeniden aktif biçimde çalışmalarına devam edeceği müjdesini verdi.

Batman Petrol Spor hakkında da konuşan valimiz takımımızın mali durumu, takıma yapılan destekler ve vurulan darbeler hakkında önemli bilgiler paylaştı. Takıma kimlerin darbe vurduğunu ve kimlerin destek olduğunu ilk ağızdan bizlerde öğrenmiş olduk, bu konulara çok girmeyeceğim yaşanıp geçen bir süreçti sonuçta, merak edenler yayın kaydına sosyal mecralardan ulaşabilir.

Batman Petrol Spor düşmeyecek ve önümüzdeki sezonlarda üst sıralar ve üst ligler için mücadele edecek diyen Sn. Hulusi Şahin, gelecek adına da hepimizin özlem duyduğu Batmanlı oyuncuların ağırlıkta olduğu bir kadro yapısının planlandığı ve çalışmaların yapıldığı müjdesini verdi. Bunun yanında amatör takımlara da gereken desteklerin sunulacağını söyledi.

Bu açıklamalar şehrimizin genç sporcuları adına bir umut ışığıdır, zira şehrin gençlerine ve sporuna bu derece önem veren mülki amirlere sık rastlayamıyoruz, bu fırsat değerlendirilmelidir.

Batmanlı genç sporcu kardeşlerime naçizane tavsiyem, eğitimlerini aksatmadan memleket bilinci ile bilinçlenmeleri, kendilerini meşgul oldukları spor alanlarında en iyisi için geliştirmeleri ve şehrimizin yükünü geçmişteki gibi omuzlamalarıdır.

Bunu başaracak olan geçlerimiz hem şehirlerine hizmet etmiş olmanın gururunu yaşayacak hem de bayrağı arkadan gelecek olan kardeşlerine devrederek kendi ikballeri için büyük bir adımlar atmış olacaklardır.

Her şey Temiz, Erdemli ve Bilinçli bir Batman Gençliği İçin.

Kalın Sağlıcakla…

Share
6003 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • SAĞLIKTA ÇÖZÜM ÜRETMEK ŞART…

  04 Ağustos 2020 Yazar Makaleleri

  Covid 19 salgını maalesef her geçen gün can almaya ve yeni kişilere bulaşmaya devam ediyor… Sağlık Bakanlığının açıkladığı verilere göre özellikle bölgemizde ve ilimizde vaka sayılarının korkunç derecede artması ve ölüm oranının oldukça yükselmesi,  hem bireysel olarak bizleri, hem de kamusal olarak sağlık sektöründe yaşanan sıkıntıları da gözler önüne sermiş oldu. Öncelikle bireysel olarak kendi özeleştirimizi yapmak gerekirse; bu salgını maalesef herkes çok basite alıyor ve bilim kurulu başta olmak üzere il yöneticilerinin açıklamış old...
 • KORONA GÜNLERİNDE KURBAN BAYRAMI…

  29 Temmuz 2020 Yazar Makaleleri

  Bilindiği üzere yaklaşık beş aydır ülkemizde ve dünyada geniş bir alana yayılan covid-19 ile yaşamaktayız. Covid-19 virüsünden korunmak, toplumda yayılmasını azaltmak ve böylece bulaş olacak kişi sayısını asgari seviyede tutmak için genel çapta kişisel koruyucu önlemlerin artırılması gerekiyor. Mart ayında başlayan ve yaklaşık üç ay boyunca devam eden sıkı tedbirler vaka oranlarının yönetilebilir bir oranda seyreltmesine yardımcı oluyordu. Yaklaşık üç ay boyunca devam eden sıkı tedbirlerin akabinde 1 Haziran itibarıyla normalleşme sürecin...
 • ADALETİN BU MU DÜNYA? EVET…

  29 Temmuz 2020 Yazar Makaleleri

  Güvenemem servetime malıma, Ümidim yok bugün ile yarına, Toprak beni de basacak bağrına, Adaletin bu mu dünya? Ne yar verdin ne mal dünya, Kötülerinsin sen dünya, İyileri öldüren dünya… Ne insanlar gelip geçti kapından, Memnun gelip giden var mı yolundan? Kimi fakir, kim ayrılmış yârinden… Kimi Mecnun gibi dağda dolaşır, Kimisi de ölüm yokmuş gibi çalışır… Kimi meteliksiz, kimi milyona karışır… Üstad Ali Ercan’ın bu şiiri ve bu şiirdeki anlam ve öneme vurgu yapmak istiyorum. Evet, dinimizde son derece önemli bir yere sahip...
 • DEVA PARTİSİ SEÇMENDEN NASİBİNİ DE, RIZKINI DA ALIR…

  19 Temmuz 2020 Yazar Makaleleri

  Genel başkanlığını eski başbakan yardımcılarından Ali Babacan’ın yaptığı, kısa adı DEVA olan Demokrasi ve Atılım Partisinin çiçeği burnunda Batman kurucu il başkanı Avukat Melik Müjdeci, kurucu heyetinde yer alan iş insanı Sedat Erpolat, avukat Ferda Ayış, iş insanı Turan Songur ve yine iş insanı olarak tanıdığımız Veysel Tekin ile birlikte basınımızla bir araya gelerek hedeflerini, projelerini ve partisinin ülke siyasetinde izleyeceği yol haritasını kısa başlıklar halinde bizlerle paylaştı. Öncelikle siyasi arenada genç, dinamik ve heyecanl...