gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

Kaya ” Kaynakları Hizmete Dönüştürmediler”

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya, kayyum atanan belediyeler için “Kendilerine verilen kaynakları hizmete dönüştürmediler.” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya, Batman İl Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi’nde yaptığı konuşmada, kayyum atanan belediyelerin önceki çalışmaları için, “Merkezden hepsine kaynak gönderdik ama onlar bunu hizmete dönüştürmediler.” dedi.

“Onlar Bunu Hizmete Dönüştürmediler”

Kayyumdan önceki belediyelerin kendilerine aktarılan kaynakları hizmet yerine PKK’ye aktardığını belirten Kaya, “Kayyuma atandıktan sonraki ve önceki hizmetleri de biliyoruz. Dolayısıyla sokaklarda çöplerin toplanmadığı, tozdan ve çamurdan geçilmeyen bir şehri hükümet olarak kendilerine aktardığımız kaynakları teröre ve terör unsurlarına verdiklerinden dolayı hukuken görevden uzaklaştırılan insanlar yerine gelen kayyumlar önemli hizmetler yaptılar. Batman gibi bütün şehirlerimizde hükümetlerin gönderdiği kaynaklarla hizmet yapılması istendi. Biz bugüne kadar hiçbir belediyeye ayrı bir muamele yapmadık. Hepsine bugünün kaynakları neyse aynısı gönderdik. Ama onlar bunu hizmete dönüştürmediler.” dedi.

 “Bu Bölgede İştahı Olanlar Var”

Daha sonra kürsüye gelerek söz alan Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Canan Kalsın, AK Parti dönemi önceki hükümetler ile AK Parti hükümeti döneminde yapılan hizmetleri kıyasladı.

Konuşmasında koalisyon hükümetlerinin zararlarına dikkati çeken Kalsın, “7 Haziran’da ne vardı? Koalisyon tehlikesi vardı. Koalisyon tehlikesinin altını çiziyorum. Refah-Yol Hükümeti’ni hatırlıyorsunuz. En büyük ekonomik başarı Refah-Yol Hükümeti zamanında yapıldı, ama 11-12 yıllık bir koalisyon dönemi her şeyi başa çevirdi. Eğer biz 7 Haziran’da koalisyona razı olsaydık, bugün bunları konuşuyor olmayacaktık. 15 Temmuz’u yaşamıyor olacaktık. 15 Temmuz’dan sonra Allah korusun başarılı olunsaydı, Suriye gibi olunacak ve bölünecektik. Çünkü bu bölgede iştahı olanlar var, silah üreticileri var, o silahların eskimemesi var. Birilerinin ölmesi, birilerinin tüketmesi var. Hesap oğlu hesap var.” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından İl Kadın Kolları Başkanlığı için oy kullanma safhasına geçildi. Seçime katılan bütün delegelerin oyunu alan Mevlüde Bilici, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığına seçildi.

 

Share
877 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ