gap başlık
izgi-otel-yeniii-2

logo

İstihdam Projeleri Ödül Töreni

Vali Ahmet Deniz, Batman Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü tarafından 7. Kariyer ve Girişimcilik Etkinlikleri Kapsamında düzenlenen İŞKUR İstihdam Projeleri Ödül törenine katıldı.

Kültür Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen törene Vali Deniz’in yanı sıra eşi Olcay Deniz, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, kamu kurum yöneticileri, siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda sanayici katıldı.

İŞKUR İl Müdürlüğü’nün faaliyetlerine ilişkin sinevizyon gösterisiyle başlayan törende, Vali Ahmet Deniz bir konuşma yaptı.

Konuşmasında her daim yatırımcının yanında olduklarını ifade eden Vali Deniz, “Çünkü en önemli şey bir insana iş vermek ve evine ekmek götürebilmesine vesile olmaktır. Bu yüzden yatırımcıları kutluyorum. Türkiye’nin her tarafından birçok yatırımcı Batman’a yatırım yapmak istiyor. Yakın bir zamanda 12 yatırımcıya arsa tahsisi yaptık. Organize Sanayi Bölgesinin genişletmesiyle ilgili sıkıntıları çözdük ve şimdi parselasyonu bekliyoruz. Bu sayede ilimizdeki işsizlik sorununu inşallah çözeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından ilan edilen Çalışma Hayatında Milli İstihdam Seferberliği programı kapsamında ilimizde 8 bin civarında ek istihdam sağlandı. Özellikle kadın ve engelli iş istihdamını sağlayan yatırımcılarımıza buradan çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Üretiminin önemli olduğu, ancak dünya ile rekabet edebilmemiz için sadece üretimin yetmeyeceğini belirten Vali Deniz, “Büyük hedeflerin peşinde koşmalıyız. Bilgiyi teknolojiye çevirmeliyiz ve üretimde markalaşmalıyız ki dünya ile rekabet edebilelim. dedi.

Konuşmaların ardından 2017 Yılında En Fazla İşbirliği Yapan İşverenlere, En Fazla Kadın Çalıştıran İşverenlere, En Fazla İstihdam Sağlayan İşverenlere, Yeni İş Kuran Başarılı Girişimcilere ve Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından ilan edilen Çalışma Hayatında Milli İstihdam Seferberliğini gençlerin önemsemesi ve özümsemesi amacıyla İŞKUR İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından liseler arası düzenlenen kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüller verildi.

15 Fabrikanı Açılışı Yapıldı

Program Vali Deniz, eşi Olcay Deniz işverenlerle birlikte yeni açılan 15 fabrikanın açılış kurdelesinin kesilmesiyle sona erdi.  Vali Deniz ve eşi Olcay Deniz, daha sonra Kültür Merkezi bahçesinde İŞKUR Mesleki Eğitim stantlarını gezerek, firma yetkilileriyle bir süre sohbet ettiler.

Share
686 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ