logo

“İslam Bu Topraklarda Hep Var Olacak”

Batman’da 6-8 Ekim Şehitlerini anma etkinliğinde konuşan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin, “Çocuklarını İslam yolunda can verecek şekilde yetiştiren anne-babalar oldukça İslam bu topraklarda hep var olacak.” dedi.

3 yıl önce 6-8 Ekim 2014’te katledilen Yasin Börü ve arkadaşları, HÜDA PAR Batman İl Başkanlığı tarafından düzenlenen anma etkinliği yoğun bir katılımla gerçekleşti.Etkinliğe, HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcıları Sait Şahin ile Aydın Gök, HÜDA PAR GİK Üyesi İsa Aydın, HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, kanaat önderleri, STK temsilcileri ile halk katıldı.Program Hafız M. Ali Çağlayan’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Açılış konuşmasını Kürtçe yapan HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, “Tarihte küfür ile İslam arasında sürekli mücadele var ve kıyamete kadar da devam eder” dedi.Daha sonra konuşma yapan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin, 6-8 Ekim saldırıları ve şehitlerinin üzerinden 3 yıl geçtiğini ancak acıların halen taptaze olduğunu söyledi.

Bu topraklara İslam yaşanmaya devam edeceğini ifade eden Şahin, “Çocuklarını İslam yolunda can verecek şekilde yetiştiren anne-babalar bu topraklarda var olduğu müddetçe bu topraklarda İslam’ın bayrağı dalgalanmaya devam edecektir. Bu topraklarda İslam yaşanmaya devam edecektir. Bu topraklarda Müslüman heybet sahibi olmaya devam edecektir. İnşallah böyle anne babalar Yasinleri, Hasanları, Riyadları, Hüseyinleri, Cumalileri, Turanları, Fethileri ve Cengizleri yetiştirmeye devam edecektir.” dedi.

Share
329 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ